Niestety, nie mamy większego wpływu na to, co nas w życiu spotka. Ale od nas zależy, jak to odbierzemy. Dagmara Skalska, coach, kilka lat temu musiała zmierzyć się z chorobą nowotworową męża i jego śmiercią. Straciła wtedy nie tylko ukochanego, ale też firmę, została z długami. Mogła się wtedy załamać. Uznać, że to jej życiowy upadek, kara boska, niesprawiedliwość losu, wielki dramat. Ale mogła też pomyśleć o tej sytuacji jako szansie na zdobycie mądrości, życiowego doświadczenia czy nauczenia się czegoś nowego. Wybrała tę drugą drogę i była to jej świadoma decyzja. Postanowiła iść za tym sposobem myślenia i to się jej opłaciło. Jest spełniona i szczęśliwa. Teraz z innymi dzieli się swoim doświadczeniem.

Fitness umysłu Skalskiej - zacznij od porządków

Według Dagmary Skalskiej, aby mieć piękne życie, trzeba zadbać o swój i to, co do niego wrzucamy. Jakiego rodzaju myśli w nim rządzą. Zadać sobie pytanie: czy wolę się skupiać na negatywach czy pozytywach, widzę dobro i piękno w życiu, czy potrafię być za nie wdzięczna? Bywa, że często nie postrzegamy świata tylko w kolorowych barwach. Ale można to zmienić. Skalska ułożyła specjalny fitness dla umysłu, który pomaga zacząć inaczej odbierać rzeczywistość, dzięki czemu nasze życie staje się lepsze. Tak jak sylwetka zmienia się pod wpływem odpowiedniego treningu, tak i pod wpływem pracy nad myślami można zwiększyć swoje poczucie wartości, znaleźć odpowiedniego partnera, zyskać siłę i radość z życia.

Twój cel - trening uważności

Fitness umysłu polega przede wszystkim na ćwiczeniu uważności. Chodzi w nim o to, by świadomie wybierać myśli, na których się skupiamy, oraz emocje, za którymi idziemy. Istotne jest również to, w jaki sposób reagujemy na to, co nam daje los. W treningu polecanym przez Dagmarę Skalską chodzi o to, by przekierowywać nasze myśli na właściwe tory - sprawdź ćwiczenia w naszej galerii!