Choć Joanna Kulig w Polsce znana była od wielu lat między innymi za sprawą serialu "O mnie się nie martw", międzynarodową sławę i uznanie zyskała dzięki nominowanej do Oscarów produkcji w reżyserii Pawła Pawlikowskiego "Zimna Wojna". Od tego czasu aktorka nie może narzekać na brak propozycji, zarówno polskich jak i zagranicznych. W najnowszym wywiadzie dla Onetu gwiazda zdradziła, jak wyglądają kulisy jej życia jako odnosząca sukces aktorka i mama dwuletniego synka w jednym. 

Joanna Kulig o pracy aktora: "cały czas coś się zmienia, opóźnia czy nie wydarza"

Joanna Kulig podkreśla, że jest zadowolona z przebiegu swojej kariery. Aktorka nie może narzekać na brak propozycji, otrzymuje ciekawe role, rozwija swoje pasje i dalej zbiera doświadczenie. Gwiazda przyznaje jednak, że pogodzenie wielu obowiązków bywa dla niej ciężkie i męczące, a nieraz kulisy pracy aktora są bardziej wyczerpujące niż samo stawanie przed kamerą i praca na planie.

"Tak naprawdę trudniejsza od selekcji jest dla mnie logistyka, jak to wszystko pogodzić czasowo, kiedy cały czas coś się zmienia, opóźnia czy nawet nie wydarza, a do tego mam przecież rodzinę, wychowuję synka. Jakoś się to udaje, ale czasami logistyka jest bardzo męcząca, tak jak i podróże. Mamy z mężem wspaniałych dziadków, którzy nas wspierają w godzeniu pracy z rolą rodziców, z byciem na planach" - mówi aktorka w rozmowie z Pawłem Piotrowiczem dla Onetu.

Jak Joanna Kulig łączy pracę z macierzyństwem?

Aktorka w wywiadzie wyznała również, że po skończonym projekcie potrzebuje czasu aby dojść do siebie, wyjść z roli i odespać zmęczenie.

Kiedy jesteś dwanaście czy szesnaście godzin na planie, to automatycznie spada ci adrenalina, mają tak wszyscy członkowie ekipy. Nie da się więc zagrać wielu ról, bo zasoby się ograniczone, zwłaszcza kiedy dochodzi do tego dziecko, któremu muszę poświęcić swój czas jako Joanna Kulig mama, a nie postać z ekranu. Dlatego po "Pajęczynie" najpierw musiałam pobyć cztery dni sama, żeby powrócić do siebie, a potem dopiero wrócić jako ja do dziecka.

"Bardzo przez te cztery dni tęskniłam, ale wiedziałam, że dzięki temu zrzucę z siebie rolę i będę mogła wejść w normalne domowe życie. Aktorstwo jest dziwnym zawodem" - mówi Joanna Kulig i dodaje, że właśnie tej tęsknoty najbardziej nie lubi w swoim zawodzie. 

"Po takim intensywnym czasie na planie często przychodzi nawet kilka miesięcy wolnego, które możesz poświęcić tylko rodzinie. A potem wracasz i masz na przykład nocne zdjęcia, do 4:30 rano. I organizm się buntuje. To jest wręcz taki komandoski zawód, człowiek jest w nim żołnierzem. Albo marynarzem, który wraca ze swojego rejsu i musi swój dom na nowo odbudowywać" - komentuje dla Onetu Joanna Kulig.

Joanna Kulig szczerze o byciu mamą

Joanna Kulig została mamą w momencie, kiedy jej karierą nabierała tępa po międzynarodowym sukcesie "Zimnej Wojny". Nowa życiowa rola sprawiła, że aktorka nieraz musiała odmawiać ciekawym propozycjom ze względu na macierzyństwo. Narodziny syna sprawiły również, że gwiazda zaczęła patrzeć na siebie w innym świetle: "Zaczęłam u siebie nienawidzić pewnych cech, które sprawdzają się w zawodzie. Bycie aktorką i mamą jest sprzeczne".

Zobacz także:

Mieszanie macierzyństwa z pracą średnio mi wychodzi. Nie lubię tego mieszać. Dziecko chce z tobą przebywać, więc lubię mieć podział