Joanna Kulig najlepszą aktorką w Palm Springs

Prestiżowy festiwal filmowy w Palm Springs ma trwać do 15. stycznia. W programie festiwalu zaprezentowano aż 226 filmów z 78 krajów. Wśród nagrodzonych znalazła się polska aktorka, która robi ostatnio prawdziwą furorę. Joanna Kulig, o której dzięki roli w "Zimnej wojnie" mówią wszyscy, otrzymała statuetkę dla najlepszej aktorki w filmie nieanglojęzycznym. Jej brawurowa rola Zuli Lichoń w tej czarno-białej opowieści o trudnej miłości w latach 50. została dostrzeżona przez media na całym świecie.

Sesje i okładki w magazynach "Vanity Fair" czy francuskim "Elle", artykuły w amerykańskim "Vogue", zachwyt Natalie Portman nad rolami w "Zimnej wojnie", Paszport Polityki 2019 - rok 2019 zapowiada się dla Joanny Kulig naprawdę ekscytująco. Tym bardziej, że Kulig jest obecnie w ostatnim trymestrze ciąży z pierwszym dzieckiem.

"Zimna Wojna" szanse na Oscara 2019

Ostatnio Joanna Kulig podzieliła się z fanami na Instagramie informacją o tym, że "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego otrzymała cztery nominacje do BAFTA, rozdanie brytyjskich odpowiedników Oscarów już 10.lutego. W międzyczasie liczymy na Oscara dla tego obrazu, mimo, że jego największą konkurencją jest rewelacyjna "Roma" Cuaróna. 91. rozdanie Oscarów już 25. lutego 2019, a nominacje dla filmów poznamy 22. stycznia. Czy "Zimna wojna" dostanie Oscara? Z takim scenariuszem i obsadą ma spore szanse.

Joannie Kulig gratulujemy kolejnej wyjątkowej nagrody!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

So proud. Paweł, Łukasz congratulations!! #coldwar #bafta #amazonstudios #pawelpawlikowski #lukaszzal

A post shared by Joanna Kulig (@joannakulig_official) on Jan 9, 2019 at 11:01am PST