Joanna Górska - jej walka z rakiem

Joanna Górska dziennikarka Polsat News, od października zmaga się z rakiem piersi, o czym poinformowała fanów na swoim Instagramie, wstawiając zdjęcie w chuście na głowie i wyjaśniając, dlaczego zniknęła z anteny. Joanna Górska szybko zyskała sympatię i szacunek dzięki swojemu pozytywnemu nastawieniu i odważnemu relacjonowaniu postępów w leczeniu. Pod kolejnymi zdjęciami publikowanymi w sieci pisała np.: "Mam raka, rak nigdy nie będzie miał mnie" albo "Nigdy nie wiesz, jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem, jakie masz". Górska konsekwentnie wspiera też inne kobiety walczące z nowotworem i namawia do regularnych badań. 

 

Myślałam, że mnie to nie spotka... ale właściwie dlaczego tak myślałam? Przecież to może spotkać każdego. Mój przypadek, co mnie bardzo zaskoczyło, zmotywował wiele kobiet do zrobienia badań. To NADWARTOŚĆ. To pokazuje, że dobrze zrobiłam nie chowając się w czterech ścianach. Piszecie, że był strach, że były nerwy, ale jest oki bo to tylko torbiel lub włókniak do kontrolowania (choć wielu lekarzy decyduje się na wycięcie zmian aby nie ryzykować). Niestety u kilku wykryto nowotwór. Dziewczyny, jestem z Wami. Wszystko minie. To tylko przejściowe. Posypało się, to się pozbiera. Ja dziś jestem po jedenastej chemii (4 czerwone, 7 bialych - zostało jeszcze 5). Nie jest źle. Tradycyjnie odcięło nogi, tradycyjnie boli, ale nie zapadłam w dwudziestogodzinny sen, ostatnio tak było. Pamiętajcie, każdy przechodzi leczenie inaczej, dobrze wiedzieć co może człowieka spotkać, ale nie należy się tym kierować. Znam onkopacjentki, które idą do pracy na drugi dzień po chemii i takie, które miesiącami dochodzą do siebie, a spacer jest jak zdobycie Mount Everestu. Nie zamykajcie się w domach. Mówcie znajomym i bliskim jak trzeba się obchodzić, mówcie, że normalnie ... bez litości, smutku i żalu. Wielu nie wie jak na Nas reagować. To choroba przewlekła, coraz rzadziej śmiertelna. Rak piersi wcześnie wykryty ma dobre statystyki - pamiętajmy o tym. Głowa do góry. Będzie dobrze, trzeba tylko siły i czasu. #rakpiersi #onsilnyjasilniejsza #cancer #badajcycki

Post udostępniony przez Joanna Górska (@joanna__gorska) Gru 13, 2017 o 1:29 PST

Joanna Górska bez peruki

Joanna Górska przestała pojawiać się na ekranie we wrześniu zeszłego roku, ale wróciła na antenę już w listopadzie. Od tamtej pory program telewizyjny prowadzi w peruce. Z okazji Nowego Roku jednak wstawiła na Instagram zdjęcie z krótkimi włosami, bez peruki. Joanna Górska złożyła swoim fanom noworoczne życzenia:

Niech to będzie dobry rok. Wszystkiego dobrego dla wszystkich.

Dołączamy do licznych komentarzy, w których fani zachwycają się nie tylko urodą dziennikarki, ale i podziwiają ją za odwagę. Z tak pozytywnym nastawieniem to z pewnością będzie udany rok!

 

Niech to będzie dobry rok. Wszystkiego dobrego dla wszystkich

Post udostępniony przez Joanna Górska (@joanna__gorska) Gru 31, 2017 o 6:51 PST