Katarzyna Cichopek: "Jesteśmy z Marcinem duetem wymiennym"

Katarzyna Cichopek nie może narzekać na brak obowiązków. Jak sama przyznaje, jedną trzecią miesiąca spędza na planie "M jak Miłość", wspólnie z mężem Marcinem Hakielem prowadzą kilka szkół tańca, a jakby tego wszystkiego było mało, właśnie została nową prowadzącą programu "Pytanie na Śniadanie". W tym wszystkim udaje jej się jednak znaleźć czas dla rodziny. Jest mamą 11-letniego Adama i 6-letniej Heleny, a 12-letni małżeński staż to prawdziwa rzadkość w show-biznesie. Gdy z niedowierzaniem pytamy jak to wszystko możliwe, Kasia przyznaje, że to zasługa bezwzględnej organizacji:

- Nasze życie jest szalone, nasza praca całkowicie zwariowana. Zdjęcia do serialu to trochę loteria: czasami zdarza się, że mam 7 dni zdjęciowych pod rząd, od poniedziałku do niedzieli, po 12 godzin na planie, a do tego trzeba jeszcze ogarnąć dzieci.W naszym domu panuje więc logistyka niczym z NASA - codziennie musimy mieć plan działania.

To wszystko pewnie by się nie udało, gdyby nie partnerski podział obowiązków. Kasia Cichopek przyznaje, że wspólnie z Marcinem wymieniają się we wszystkim, co dotyczy domowej sfery.

- Jesteśmy z Marcinem duetem partnerskim. Nie ma rzeczy, które robię tylko ja, albo takich, które robi tylko on. Jesteśmy teamem mocno wymiennym. Kiedy Marcin wyjeżdża na pokazy albo kolonie taneczne, wtedy ja przejmuję dowodzenie w domu. Ale kiedy ja jadę w trasę z teatrem, wtedy Marcin robi w domu wszystko, łącznie z czesaniem kitki Helence na głowie - śmieje się. 

Jak zachować równowagę między pracą i życiem?

Kasia Cichopek przyznaje, że największą stabilność daje jej rodzina, a po trudnym dniu największą moc terapeutyczną ma powrót do domu:

- Gdy wracam, dzieciaki rzucają się na mnie, przytulają mnie i wiem, że jestem kochana - i że to właśnie oni są w moim życiu najważniejsi. To wszystko, co jest dookoła to oczywiście piękna przygoda, którą cenię, za którą jestem bardzo wdzięczna, ale to jest zmienna, nie stała. Moje dzieci, mój mąż – moja rodzina - to jest stała.

Jak dodaje, przymusowy lockdown w ogóle im nie przeszkadzał, a dzięki niemu, wspólnie z Marcinem mieli więcej okazji, żeby pobyć z dziećmi. Jakie zasady Kasia Cichopek wpaja swoim pociechom? Jakie ma patenty na udany związek? I czy ekologia jest ważną częścią jej rzeczywistości? Obejrzyjcie cały wywiad:

--

Dafi w Kobieta.pl.

Zobacz także: