Święto niezależnej polskiej mody i designu skupi ponad 250 twórców z całej Polski. Jednym z kryteriów jest tworzenie z duchem „slow”. Na odwiedzających targi Jestem Slow będą czekać starannie wyselekcjonowane marki, a zgodne z zasadą #KupujLepszeProdukty klienci będą mogli nabyć autorską odzież, oryginalną biżuterię i nietypowe akcesoria.

Targi Jestem Slow: prelekcje i warsztaty

Targom towarzyszyć będą również prelekcje dotyczące m.in. lepszej mody, odpowiedzialnych wyborów i świadomej konsumpcji oraz warsztaty w rytmie #slow.

Osoby, które będą chciały dać upust kreatywności, powinny wpaść do Warsztatowni. W tej części targów wystawione będą maszyny do szycia Juki, na których chętni wraz z Fundacją Kreatywni na Temat będą mogli uszyć worki wielorazowe oraz zrobić gąbki kuchenne z materiałów z odzysku.

Razem z Bazgrołakami goście targów podarują „drugie życie” ubraniom, które straciły swój urok i blask, a florystyki z Amarantu poprowadzą zajęcia z wicia wiosennych wianków.  Ponadto w  warsztatowni będzie można przeanalizować zawartość kosmetyczek na warsztatach z makijażu, skorzystać z porad wizerunkowych stylistki, czy skorzystać z darmowego masażu tajskiego.

W strefie Kids odbędą się kreatywne warsztaty dla najmłodszych z Wydawnictwem TASHKA oraz klockami Linden.

Targi Jestem Slow w duchu Vintage

Po raz pierwszy targom Jestem Slow towarzyszą targi Jestem Vintage.  W ramach wydarzenia swoje kolekcje zaprezentuje ponad 30 sklepów i kolekcjonerów mody Vintage oraz sklepów oferujących design z minionych dekad.  Na targach znajdzie się również strefa gier, strefa książek z antykwariatu i winyli.

Targi Jestem Slow: wiosenne porządki

Marzec to idealny czas na wiosenne porządki - podczas targów Fundacjaj Grupy Slow będzie zbierała odzież i akcesoria. Przyniesione rzeczy zasilą butiki Slow Concept Store i pomogą Grupie zorganizować ekologiczną akcję edukacyjną w warszawskich przedszkolach i szkołach podstawowych.Podczas wydarzenia nie zabraknie również lokalnych wytwórców jedzenia w strefie slow food oraz food trucków.

Zobacz także:

Targi Jestem Slow: Kiedy i Gdzie?

Jestem Slow #DzieńKobiet & Jestem Vintage

Kiedy: 7 - 8 marca
Gdzie: Centrum Praskie Koneser

Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00 (sobota i niedziela)
Bilety na miejscu i online

Wstęp 10zł/2 dni (bezpłatny dla dzieci i młodzieży do 12 r.ż.)
Bezproblemowa możliwość poruszania się przez osoby niepełnosprawne.

Wydarzenie znajdziesz  na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2420568474875956/