Serial "W głębi lasu": kiedy premiera?

Serial "W głębi lasu" jest długo wyczekiwaną ekranizacją bestsellerowej powieści najpopularniejszego autora kryminałów - Harlana Cobena. Film jest oryginalną, polską produkcją Netfliksa i już zbiera masę pochlebnych opinii. Jednak będziemy musieli poczekać jeszcze miesiąc, by wyrobić na jego temat własne zdanie, bo sześciodcinkowy serial "W głębi lasu" zadebiutuje na Netfliksie 12 czerwca.

Netflix opublikował właśnie oficjalny zwiastun serialu:

Serial "W głębi lasu": fabuła

"W głębi lasu" to nie pierwsza ekranizacja powieści Cobena dla Netfliksa. Pióro poczytnego amerykańskiego pisarza zainspirowało też twórców brytyjskiej serii "The Stranger" oraz hiszpańskiego "El Inocente". Magnesem jego historii są powoli odkrywane tajemnice niejednowymiarowych bohaterów, zaskakujące zwroty akcji. Częstym zabiegiem literackim są w powieściach Harlana Cobena retardacje, które pomagają w wyjaśnianiu zagadek z przeszłości. Nie inaczej jest w przypadku "W głębi lasu", gdzie historia przeplata się wydarzeniami z 2019 i 1994 roku. Warszawski prokurator, Paweł Kopiński (w tej roli Grzegorz Damięcki), mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego w tytułowym lesie. Niespodziewanie w miejscu tragedii zostają odnalezione szczątki ciała, co zdaje się być powiązane ze zniknięciem dziewczyny 25 lat temu. W rozwiązaniu zagadki z przeszłości przeszkadzają jednak głęboko skrywane tajemnice rodzinne, które mogą zburzyć idealne życie bohaterów.

Serial "W głębi lasu": obsada

Polski oryginalny serial dla Netfliksa wyreżyserował Leszek Dawid oraz Bartosz Konopka.W rolach głównych zobaczymy Grzegorza Damięckiego, Huberta Miłkowskiego oraz Agnieszkę Grochowską i Wiktorię Filus. W rolach drugoplanowych i epizodycznych wystąpią: Jacek Koman, Ewa Skibińska, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Czerwińska, Przemysław Bluszcz, Dorota Kolak, Izabela Dąbrowska oraz Piotr Głowacki i Cezary Pazura. W produkcji występują także polskie młode talenty: Adam Wietrzyński, Jakub Gola, Martyna Byczkowska i Kinga Jasik.