Jessica Alba -  rodzina

Aktorka niegdyś nominowana do Złotego Globu za rolę w serialu "Cień anioła" według większości  obecnie idealnie sprawdza się w roli matki. Aktorka 19 maja 2008 zaręczyła się z Cashem Warrenem, z którym postanowiła stworzyć rodzinę. 7 czerwca 2008 roku przyszła na świat ich pierwsza córka - Honor Marie. Następnie Jessica urodziła drugą dziewczynkę – Haven Garner. Dokładnie 13 sierpnia 2011 roku. Trzecim jej dzieckiem jest wymarzony chłopiec, młodszy brat dziewczyn Hayes Alba Warren, urodzony niespełna 2 lata temu w grudniu. Aktorka nie wypowiedziała się publicznie czy planuje jeszcze dzieci, jednak po dwóch latach od ostatniego porodu zaczęła wstawiać się za kobietami, które przeszły już etap macierzyństwa w swoim życiu. Konkretnie podejmuje ona kwestie zmian zachodzących w ich ciałach.

Patrząc wstecz, kiedy po raz pierwszy pojawiłam się na okładce Instyle w 2007 roku, dociera do mnie, że chciałam być kimś, kogo do końca nie akceptowałam. Pozwalałam innym, by kreowali na mój temat swoje własne wyobrażenie i definiowali mnie według swojej wizji - Jessica Alba

Jessica podkreśla jak bardzo krzywdzące są komentarze odnoszące się bezpośrednio do ciał kobiet, które dopiero co zostały matkami. Zwłaszcza tych, które eksponują je w swojej pracy, co ma miejsce np. w aktorstwie. Jak twierdzi aktorka pogodziła się ze zmianami jakie nastąpiły w jej ciele i nie chciałaby, aby był to główny temat zainteresowań prasy. Stwierdza, że dzieci maksymalnie wyeksploatowały jej ciało, ale są najcudowniejszą rzeczą jaka ją w życiu spotkała.

Jessica Alba - #Metoo

Jessica ALba poza angażowaniem się w akcje #bodypositive  nagłaśnia także swój  udział w społecznym ruchu #Metoo. Już jako dorosła kobieta i matka dzieci wyjawiła, że na początku swojej kariery była ofiarą molestowania. Wówczas wydawało jej się, że świat show biznesu działa na takich warunkach. Z perspektywy czasu i zdobytych doświadczeń jest świadoma, że nie powinna nigdy godzić się na takie traktowanie. Ma nadzieję, że jej publiczny sprzeciw względem takich praktyk uchroni przynajmniej jedną młodą kobietę wkraczającą w ten świat.

Jessica Alba na miarę wielkiej bizneswoman

Jessica Alba poza działalnością w branży aktorskiej jest także właścicielką jednego ze sklepów z kosmetykami naturalnymi, który przynosi milionowe przychody.

Jessica Alba wraz z dziećmi oprowadza po swoim domu:

Zobaczcie w jakich pięknych wnętrzach mieszka Jessica Alba