"Jesienna dziewczyna" film o Kalinie Jędrusik

Była nazywana polską Marylin Monroe, a przez władze PRL - Wielką Gorszycielką. Kalina Jędrusik była jedną z najpiękniejszych polskich aktorek, ikoną stylu i symbolem seksu, a prócz pamiętnych ról zapisała się w historii wieloma obyczajowymi skandalami. Aktorka związała się ze starszym o 15 lat (w dodatku żonatym) Stanisławem Dygatem i przez pewien czas mieszkała razem z nim i jego byłą żoną oraz córką, co wywoływało powszechne zgorszenie. Opinia publiczna była też nieustannie zaskakiwana licznymi romansami Jędrusik, w które artystka wdawała się już po ślubie z Dygatem. Jeszcze bardziej bulwersowało jednak to, że para nie robiła sobie wyrzutów z powodu licznych zdrad - a wręcz obracała je w żart.

Kalina Jędrusik była prawdziwą celebrytką swoich czasów. Potrafiła zrobić użytek z wizerunku rozwiązłej femme fatale, jaki sama wykreowała. I nie brakowało jej talentu. Grała u największych polskich reżyserów: Tadeusza Chmielewskiego ("Ewa chce spać"), Krzysztofa Kieślowskiego ("Podwójne życie Weroniki"), Wojciecha Jerzego Hasa ("Lalka"), Kazimierza Kutza ("Upał"), czy Andrzeja Wajdy ("Ziemia obiecana"). Była też znana ze swoich licznych ról teatralnych. 

Kto wcieli się w rolę Kaliny Jędrusik?

Kalinę Jędrusik zagra Maria Dębska, która jest znana głównie z ról serialowych w takich produkcjach jak "W rytmie serca" czy "Barwy szczęścia". Ma na koncie także role w filmach "Moje córki krowy", "Demon" i "Cicha noc". Rola Kaliny Jędrusik może być dla niej przełomowym krokiem w karierze. Zwłaszcza, że ze słynną aktorką łączą ją też pewne podobieństwa w życiu prywatnym. Maria Dębska, podobnie jak Jędrusik, również związała się z dużo starszym i żonatym mężczyzną. Jej partnerem jest starszy o 12 lat Marcin Bosak, który z powodu Marii rozstał się ze swoją wieloletnią partnerką Moniką Pikułą, z którą ma dwóch synów. 

Film o Kalinie Jędrusik będzie nosił tytuł "Jesienna dziewczyna". Wyreżyseruje go Katarzyna Klimkiewicz, która zdobyła Europejską Nagrodę Filmową za krótkometrażowy film "Hanoi-Warszawa".