Jurek Owsiak ostatnio nie ma najlepszej passy, głównie ze względu na swój temperament i nieposkromiony język. Atakowany przez partię rządzącą, która próbowała zakłócić organizację 23. edycji przystanku Woodstock, powiedział kilka ostrych słów skierowanych do posłanki Krystyny Pawłowicz, która szczególnie upodobała sobie krytykę Owsiaka. Za słowa "życzę Pawłowicz więcej seksu" został skrytykowany przez środowiska kobiece oraz m.in. Agatę Młynarską, która poprosiła Owsiaka, by ten przeprosił Pawłowicz, ponieważ "żadnej kobiecie nie wypada publicznie życzyć seksu". Z czym się rzecz jasna zgadzamy. Wdawanie się w polemikę na tym samym, niskim poziomie, który reprezentuje strona wszczynająca konflikt (w tym przypadku Krystyna Pawłowicz) nie ma większego sensu. A posługiwanie się w tym celu szowinizmem jest po prostu nieładne. Niemniej Jerzego Owsiaka bardzo cenimy. 

Jurek Owsiak podsumowuje Woodstock

Wczoraj Jurek Owsiak opublikował w sieci filmik, w którym podsumowuje 23. edycję przystanku Woodstock w liczbach. "Daliśmy Wam muzykę, która przyciągnęła Was do nas, daliśmy Wam gości, którzy Wam się podobali. Daliśmy Wam atmosferę, która tworzyła niesamowicie piękny 23. przystanek Woodstock", zachwala Owsiak. W tym samym filmiku nie omieszkał jednak odnieść się do afery politycznej wokół swojej osoby oraz konfliktu Pawłowicz kontra aktor Piotr Fronczewski, który ostatnio bronił wolnych sądów na Facebooku.

Owsiak krytykuje Pawłowicz i przeprasza Piotra Fronczewskiego

Jurek Owsiak w wideo podsumowującym Woodstock poprosił woodstockowiczów, aby trzymali się od „politycznego rozgardiaszu, który jest wokół nas”. I przeczytał list posłanki Krystyny Pawłowicz do aktora Piotra Fronczewskiego, w których ta oskarża aktora broniącecego niezawiłości sądów, o to, że "przyłączył się do oficerów byłej SB". 

"Panie Piotrze, przepraszam za te słowa, niech pan się tym nie przejmuje. Kocham pana jako aktora! Przepraszam, że musiał spotkać się pan z tak ogromną chamówą.", mówi w wideo podsumowującym Woodstock Jurek Owsiak. 

Przypomnijmy, że chodzi o ostrą reakcję Krystyny Pawłowicz na wideo Piotra Fronczewskiego, w którym aktor staje po stronie wolnych sądów:

Przekłamana relacja TVP w sprawie WOŚP

Owsiak w wideo wyraził też żal z powodu braku rzetelnej relacji z finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kanałach Telewizji Polskiej, której "psim obowiązkiem jest relacja z tego, co dzieje się w Polsce, jako wydarzenia z udziałem ogromnej liczny ludzi. Nawet gdyby był to festiwal disco polo - choć podejrzewam, że wtedy relacja by była", skonstatował Owsiak. 

Całe wideo Jurka Owsiaka o tytule "Dziękuję i przepraszam" obejrzycie tu: