Za każdym razem, gdy oglądamy zdjęcia perfekcyjnej formy Jennifer Lopez, postanawiamy sobie, że bierzemy się za siebie. Ćwiczenia, dieta, dyscyplina i inne takie. I być może przez pierwszy dwie, trzy godziny rzeczywiście jesteśmy zmotywowane. Ale zazwyczaj na motywacji się kończy. Czego więc potrzebujemy? Recepty, wskazówki, czegoś, co ubierze nasz lifestyle w ramy konkretnych nakazów i zakazów. J. Lo wychodzi więc naprzeciw spragnionym wiedzy fankom. Oto jej przepis na dietę idealną.

Photo: Instagram

Dieta J.Lo - na czym polega?

Gwiazda zaczyna każdy dzień od pożywnego śniadania. Zazwyczaj decyduje się na stworzenie odżywczego koktajlu. W jego skład wchodzą jagody, jogurt grecki, cynamon, kostki lodu, miód, kapka świeżego soku z cytryny oraz miarka białka w proszku. W jej diecie nie ma miejsca dla kawy, chyba że tej bezkofeinowej. Woda, woda i jeszcze raz woda – duża ilość płynów to podstawa.

Obiad jest dla niej czasem na spotkanie z warzywami. Składa się on zwykle z sałatki, dla której warzywa to bazowy składnik. Znajdują się w niej: jarmuż, prażone pestki dyni, pokruszone queso, mielona szalotka i dressing z soku z cytryny i oliwy z oliwek. Często różnicuje ją poprzez dodanie łososia, brokuła czy cukinii. Dzień kończy kolacją, którą zwykle jada z rodziną. Zazwyczaj decyduje się na komosę, kaszę lub ryż z dodatkiem chudego białka np. pierś z kurczaka.

Zobacz też: 

Łosoś z kaszą - pyszny i prosty przepis na dietetyczny obiad

Zobacz także:

Anna Lewandowska w seksownym welurowym body. Marzą o nim stylistki i dziennikarki mody!

Jennifer Lopez oskarżona o stosowanie botoksu. Gwiazda odpowiada!

Photo: Instagram

Dieta na szczupłą sylwetkę po 50-tce

Zdrowa dieta wymaga zdrowego podejścia. Odmawianie sobie przyjemności może być destrukcyjne dla naszych postanowień, dlatego J.Lo nie odmawia lodów i ciasteczek.  Je słodycze, ale z umiarem. Mimo to zdecydowanie częściej decyduje się na przegryzienie owocu bądź warzyw – zmiana  nawyków żywieniowych zostaje w głowie.

Oto kilka przepisów na słodkie, a zdrowe i dietetyczne desery:

Placuszki fit na słodko i na słono

Dyniowa nutella - pyszny i niskokaloryczny krem

pożywnego śniadania. 0

Dwie zasady diety J. Lo

Gwiazda dba o odpowiednią podaż białka. Uważa je za idealne paliwo dla naszych mięśni. Gdy przychodzi dzień żywieniowych zachcianek, Jennifer sięga po proteinowe posiłki - jaja, mięso z indyka, pierś z kurczaka i tak dalej. Nie zapomina także o spożywaniu łososia, który zawiera mnóstwo kwasów omega- 3. J. Lo kocha warzywa, ale nie dla wszystkich spośród nich jest miejsce w jej sercu. Unika tych z większą ilością naturalnego cukru np. marchwi i kukurydzy.

Zaskoczone? Oto recepta na idealną sylwetkę! Czy któraś z nas podejmie się wyzwania i zdecyduje się żyć zgodnie z założeniami J. Lo?

Zobacz też:

pożywnego śniadania. 1

pożywnego śniadania. 2