Innowacyjne serum wzmacnia ujędrniające działanie kremu OLAY Regenerist. Dzięki stosowaniu obu produktów, myśl o inwazyjnych zabiegach kosmetycznych można odsunąć w odległą przyszłość!

Skóra po 40 roku życia...
Nowoczesne kobiety poświęcają wiele czasu i energii, by utrzymać swoje ciało  w doskonałej formie. Zajęcia modelujące sylwetkę w klubach fitness, regularne diety, wizyty w gabinetach kosmetycznych to współczesne sposoby na zachowanie pięknego wyglądu. Pielęgnacja twarzy wymaga co najmniej tyle samo uwagi, bo to właśnie jej wygląd najczęściej zdradza wiek kobiety.
Wraz z postępującym procesem starzenia się skóry, na twarzy dochodzi do coraz bardziej zauważalnych zmian, zwłaszcza w jej tzw. centralnym trójkącie. Jest to kluczowy obszar, na który zwracamy instynktownie uwagę podczas pierwszego spotkania z drugą osobą. Jego znaczenie dla urody podkreślają nie tylko esteci, ale także dermatolodzy i kosmetolodzy. Podstawę tego trójkąta wyznacza linia ponad brwiami, a jego wierzchołek, zwrócony w dół, znajduje się na dolnej krawędzi brody. Właściwa pielęgnacja oraz utrzymanie jędrności skóry w tym obszarze są szczególnie ważne dla zachowania pięknego wyglądu. Okazuje się bowiem, że wraz z upływem czasu, gdy skóra traci jędrność i wiotczeje, obserwujemy stopniowe odwracanie się centralnego trójkąta twarzy - jego podstawa obniża się, zajmując ostatecznie miejsce dotychczasowego szczytu. Dzieje się tak
z powodu spowolnienia odnowy komórek naskórka oraz zmniejszenia zdolności skóry do zatrzymywania wody. Wraz z tym procesem w głębszych warstwach skóry dochodzi do uszkodzenia i spowolnienia regeneracji białek strukturalnych, czyli kolagenu i włókien sprężystych.

Przełom w walce z efektami starzenia się skóry
Na szczęście dzięki najnowszym odkryciom naukowców z laboratoriów OLAY walka o przywrócenie skórze jędrności nie musi już oznaczać inwazyjnych zabiegów przeprowadzanych przez chirurgów plastycznych. Eksperci marki OLAY opracowali bowiem innowacyjne serum przeciwdziałające starzeniu się skóry, które pomaga utrzymać jej jędrność w 3 kluczowych dla urody partiach ciała: na twarzy, szyi i dekolcie. Najnowsze serum ujędrniająco-modelujące OLAY Regenerist zawiera największe spośród kosmetyków z gamy OLAY Regenerist stężenie kompleksu amino-peptydowego
i witaminy B3. Ta wyjątkowo bogata formuła daje możliwość precyzyjnego działania w tych obszarach skóry, gdzie jest ona delikatna i jednocześnie wymaga szczególnej pielęgnacji i ujędrnienia, tj. na twarzy, szyi i dekolcie. Testy pokazały, że rezultaty działania serum są widoczne już po 5 dniach stosowania kosmetyku. Aplikacja serum dwa razy dziennie daje efekt wyraźnie ujędrnionej skóry w tych obszarach. Natomiast już po 2 tygodniach stosowania produktu zmniejsza się także widoczność zmarszczek i linii mimicznych.

Serum ujędrniająco-modelujące OLAY Regenerist działa w trzech obszarach, poprawiając ujędrnienie i nawilżenie komórek skóry. Po pierwsze, działa jak sieć chwytająca wilgoć, po drugie, jak nawilżona gąbka, która zatrzymuje wilgoć, a po trzecie, wzmacnia barierę utrzymującą nawilżenie wewnątrz komórek skóry. Dzięki zaawansowanej technologii Power-Release, serum ujędrniająco-modelujące OLAY Regenerist ma postać niezwykle lekkiej emulsji, która nie tylko uwalnia składniki odżywcze szybciej niż tradycyjne serum, ale również zapewnia długotrwałe działanie ujędrniające i jednocześnie zapobiega procesowi starzenia się skóry.

Rezultaty działania serum potwierdza Anastasia Achilleos, brytyjska ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry twarzy oraz doradca światowej sławy gwiazd.  Należy pamiętać o tym, aby podczas codziennej pielęgnacji nakładać kosmetyk nie tylko na twarz, ale także na szyję i dekolt. Skóra w tych obszarach jest bardzo delikatna, dlatego potrzebuje systematycznego nawilżania oraz intensywnych substancji regenerujących. Dzięki najnowszemu serum OLAY Regenerist możemy zachować jędrność i elastyczność skóry, odkładając w czasie myślenie o inwazyjnych zabiegach kosmetycznych. – mówi Anastasia Achilleos.

Dla wzmocnienia ujędrniającego działania serum, naukowcy OLAY opracowali innowacyjny system pielęgnacji skóry dojrzałej, w skład którego obok serum ujędrniająco-modelującego OLAY Regenerist wchodzi także krem ujędrniajaco-modelujący OLAY Regenerist. Oba produkty kompleksowo pielęgnują skórę twarzy, szyi i dekoltu, wzmacniając wzajemnie swoje działanie. Krem ujędrniająco-modelujący OLAY Regenerist działa jak bariera ochronna dla skóry, zatrzymując jej nawilżenie i umożliwiając serum skuteczniejsze działanie w głębi skóry. Dodatkowo, krem pomaga przywrócić i wzmocnić elastyczność oraz gęstość skóry, zmniejszając jednocześnie widoczność zmarszczek oraz linii mimicznych. Stosowanie obu produktów daje najlepsze rezultaty, ponieważ zawarte w nich składniki aktywne idealnie się uzupełniają. Serum przygotowuje skórę na przyjęcie składników odżywczych zawartych w kremie. Ma wyjątkowo lekką konsystencję, dzięki czemu doskonale rozprowadza się na skórze, tworząc na jej powierzchni warstwę ochronną. Natomiast krem ma silne działanie nawilżające, co sprawia, że skóra staje się dobrze nawodniona i jędrna. – mówi Aleksandra Artiuch, kosmetolog marki OLAY.