96-letnie bliźniaczki rozdzielone przez koronawirusa

Doris Hobday i Lilian Cox były najstarszymi brytyjskimi bliźniaczkami nazywanymi "bliźniaczkami Tipton". Jedna z nich, Doris zmarła na początku stycznia, kilka dni po tym, jak otrzymała pozytywny wynik na koronawirusa. Jej siostra, Lil Cox, również zakażona COVID-19 spędziła dwa tygodnie w szpitalu, przyjmując tlen, antybiotyki i sterydy.

Obie siostry były silne, zanim dopadł ich wirus i obie były zdeterminowane by dożyć 100 lat. Miały jeszcze tak wiele do zaoferowania. To okrutne, że COVID tak powstrzymał Doris - cytuje "The Guardian" wypowiedź rodziny.

Zobacz także: Oto najstarsza para na świecie! Są ze sobą od 1941 roku. O ich niezwykłej miłości pisze cały świat!

Bliźniaczka była o krok od przyjęcia szczepionki

Informację o śmierci Doris Hobday została podana przez "Good Morning Britain", program, w którym Cox i Hobday pojawiły się dwukrotnie. Rodzina sióstr we wpisie zamieszczonym na Facebooku wezwała wszystkich, żeby potraktowali wirusa poważnie:

Myślami jesteśmy ze wszystkimi rodzinami, które doświadczyły straty z powodu Covid i apelujemy do wszystkich, żeby potraktowali to poważnie. Doris dzieliło tylko kilka tygodni od bycia bezpieczną! Wraz z nadejściem listu ze szczepionką 2 dni po jej śmierci ... jeśli zaproponowano ci szczepionkę, weź ją, nie odmawiaj jej ... Doris nie miała takiego wyboru!

Hobday ma zostać pochowana obok swojego męża, Raya, który zmarł 11 lat temu.

Brytyjski dziennikarz Pierce Morgan złożył kondolencje rodzinie zmarłej na Twitterze i zwrócił się do jej siostry Doris: "Doris Hobday, 96 lat. Jedna z dwóch najstarszych brytyjskich bliźniaczek i urocza dama. Zmarła na koronawirusa. Jej siostra Lil też była zakażona, ale przeżyła i jest teraz w domu. Moje najszczersze kondolencje dla niej, gdyż straciła ukochaną siostrę."

Bliźniaczki podbiły serce gospodarza programu śniadaniowego "Good Morning Britain". W zeszłym w roku w maju udzieliły przezabawnego wywiadu. Gdy zapytano je, co jest sekretem ich długowieczności obie zgodnie odparły, że "dużo seksu". Zarówno widzowie jak i prowadzący porannego show nie mogli powstrzymać się od śmiechu. Lilian Cox wyznała wówczas, że skrycie podkochuje w się znanym aktorze Jasonie Stathamie.

Przeczytaj także: Mają 70 lat, a ubierają się lepiej niż niejedna z nas. Poznajcie nowe gwiazdy Instagrama!