Janusz Korwin-Mikke o Konwencji stambulskiej

Janusz Korwin-Mikke nieustannie zaskakuje nas swoimi wypowiedziami. Dzień po wyborach ubolewał nad zbyt dużą frekwencją wśród kobiet, których głosy, nie cieszyły go tak, jak głosy mężczyzn. W międzyczasie postulował odebranie kobietom praw wyborczych, podobno dla ich własnego dobra. O tych wypowiedziach pisałyśmy dla Was tutaj. W obliczu trwającej w Polsce burzy dotyczącej wypowiedzenia konwencji stambulskiej, Janusz Korwin-Mikke postanowił zabrać głos.

Konwencja stambulska to dokument mający chronić kobiety przed przemocą. Polski rząd obecnie rozważa wypowiedzenie go. Więcej o tym dowiedziecie się z tego artykułu.

Na Twitterze głos w tej sprawie zabrała prokurator Ewa Wrzosek. Odniosła się do wpisu Zbigniewa Ziobry, który zapowiada zaostrzenie kary za gwałt. Prokurator przypomniała mu, że to konwencja stambulska gwarantuje ściganie gwałtu z urzędu:

Ale o tym, że przestępstwo zgwałcenia jest ścigane z urzędu tylko dlatego, że wymóg taki wynikał z podpisania #KonwencjaStambulska to oczywiście minister wie?

Janusz Korwin-Mikke postanowił odnieść się do komentarza Ewy Wrzosek i zakwestionować zasadność ścigania gwałtu z urzędu. Jakie są jego argumenty? Janusz Korwin-Mikke uważa, że ściganie gwałtu z urzędu to „kretynizm”, ponieważ odbiera kobiecie prawo do zawarcia związku małżeńskiego z jej oprawcą.

Nie-myślałem, że to własny kretynizm... Przecież to jest odbieranie KOBIETOM prawa decyzji, czy karać gwałciciela, czy nie! Ona może go pokochać, on może chcieć się z nią ożenić, a tu prokuratura wkracza w życie dwojga WBREW WOLI OBYDWOJGA!! Za „komuny” udało się to obalić...

Wypowiedzenie konwencji stambulskiej a kwestia gwałtu 

To nie pierwszy taki przypadek, gdy w kręgach Konfederacji i środowisk związanych z Januszem Korwinem-Mikke bagatelizuje się kwestię gwałtu. Jakiś czas temu Internet obiegły screeny konwersacji członków Młodzi dla wolności, młodzieżówki partii KORWiN. Zostały upublicznione przez jednego z jej członków, a opublikował je Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. O czym pisali członkowie Młodzi dla wolności?

Ja w ogóle uważam, że gwałt może być przyjemny ostatecznie. Najpierw mówi, że nie chce i siły trzeba, a potem zadowolona i zaskoczona.

Tu się z tobą zgodzę. Gwałcić trzeba tak, by tego nie zgłosiła. Wtedy i ona zadowolona i ty.

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Wtorek, 21 kwietnia 2020

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych podzielił się z nami komentarzem, w którym najlepiej widać, do jakich skutków może doprowadzić umniejszanie znaczenia zbrodni gwałtu.

GDY PiS CHCE WYPOWIEDZIEĆ KONWENCJĘ ANTYPRZEMOCOWĄ... ...bo przecież kultura gwałtu to "wymysł feministek"... Tak...

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Sobota, 25 lipca 2020

Bagatelizowanie gwałtu doprowadza do normalizacji agresji i przemocy seksualnej. Obecnie rozważa się wypowiedzenie Konwencji stambulskiej. Jeśli obozowi konserwatywnemu uda się do tego doprowadzić, odbierze on tym samym ofiarom możliwość dochodzenia sprawiedliwości, pomoc prawną i psychologiczną.