Janina Ochojska pokonała raka

"Janka Ochojska pokonała raka" - napisała Agata Młynarska na swoim Instagramie zaraz po tym, jak poprowadziła live'a z cyklu "Agata się kręci" z szefową Polskiej Akcji Humanitarnej i europosłanką Koalicji Europejskiej. 

Janeczko dziękuję Ci też za to, że pokazujesz nam, że życie ma wielką wartość. Niezależnie od tego jak bywa bolesne, warto skupić się na tym, co piękne - napisała Agata Młynarska.

Dziennikarka podziękowała Janinie Ochojskiej za spotkanie podczas którego szefowa PAH opowiedziała historię swojej walki o zdrowie i o czasie chemioterapii. "Janeczko, dziękuję za to spotkanie. Przede wszystkim za dobre wieści ale też za instrukcję pomagania. Jak się okazuje sprawdzają się stare, sprawdzone sposoby. Pomoc sąsiadów, bliskich, przyjaciół. Ten krąg wsparcia, który tworzymy w życiu, bo jak się mówi - „przyjaciół poznaje się w biedzie”." - dodała Młynarska życząc powodzenia europosłance w Brukseli.

Wierzę, że wypłynęłaś na „suchego przestwór oceanu” i tam ze swoim doświadczeniem zawojujesz i zawalczysz o pomoc dla potrzebujących.

"Dbaj o siebie, nie daj się, a my zajmiemy się tym, żeby na niebie znalazła się gwiazda, którą nazwiemy Janina Ochojska" - dodała na koniec Młynarska.

Wiadomość o powrocie do zdrowia Janiny Ochojskiej ucieszyła wszystkich. "Cudowną osoba. Wielka, znakomita osobowość. Pani Janko, życzę dużo zdrowia i utrzymania swojej wewnętrznej siły." - pisały w komentarzach Internautki po rozmowie Agaty Młynarskiej z Janiną Ochojską.

Janina Ochojska: "Nie badałam się przez trzy lata"

Janina Ochojska rok temu poinformowała, że zdiagnozowano u niej raka piersi. W specjalnym nagraniu zamieszczonym na Twitterze, szefowa PAH zaapelowała do wszystkich kobiet:

Nie badałam się przez trzy lata. Dlatego apeluję do wszystkich kobiet, żeby badały się jak najczęściej. Żeby, kiedy spotka nas ta choroba, mieć świadomość, że to jest tylko etap w życiu. Każde z nas może znaleźć w sobie tę siłę, żeby przezwyciężyć wszystkie trudności związane z tą chorobą.

W szczerym wywiadzie dla "Twojego Stylu" Janina Ochojska mówiła: "Czasem łudziłam się, że po tylu chorobach i operacjach, które przeszłam, chociaż rak mnie ominie. Wizytę u ginekologa odkładałam, w końcu poszłam. Usłyszałam werdykt: "Pani Janino, to na pewno rak, robimy biopsję"".

Pod koniec marca Janina Ochojska zamieściła na Instagramie zdjęcie ze szpitala. "Tak, jak wspominałam, jestem teraz na ostatnim już etapie leczenia onkologicznego - na naświetlaniach radiologicznych. Czuję się każdego dnia coraz lepiej i Wam również życzę zdrowia w tych trudnych czasach" i zażartowała, że zgodnie z zaleceniami ona też nigdzie nie wychodzi.