Jakub Świderski to młody aktor, który znany jest przede wszystkim ze swojej roli Norberta, chłopaka Oli Lubicz, z serialu "Klan". Kuba zagrał również w takich serialach, jak: "Przepis na życie", "Czas honoru" oraz "Na dobre i na złe". Aktor jest również ambasadorem Straży dla Zwierząt.

Niebawem będziemy mieli szansę zobaczyć Kubę w wielkiej produkcji filmowej. Aktor zagra rolę Ludwika Prądzyńskiego, jednego z inicjatorów strajku w 1980 roku, w najnowszym filmie Andrzeja Wajdy "Wałęsa". Kuba nie ukrywa, że jest dumny, że jego rola zapisze się na kartach historii w filmie ukazującym polską drogę do wolności.

- Rewelacyjnie! Spełniam swoje marzenie! Mam wielki zaszczyt pracować z legendami polskiego kina. Wierzę, że sprostam oczekiwaniom - wyjawił Kuba. Ponoć ekipa przyjęła życzliwie młodego aktora, mimo tego Kuba czuje presję i stres na planie. Na szczęście jego rola bardzo mu pasuje - Bohater, którego odgrywam, jest mi bliski. Jego wrażliwość jest podobna do mojej - przyznał Jakub Świderski.