Każdy z nas boi się, że w jego życiu pojawi się pasmo niepowodzeń. Wśród rzeczy, których obawiamy się najbardziej, są oczywiście różnego rodzaju choroby. Okazuje się, że to, czy jesteśmy na nie narażeni, może mieć sporo wspólnego z tym, pod jaką gwiazdą się urodziliśmy, a także... jaki klimat panował w momencie naszych narodzin. Sprawdźcie miesiąc, w którym się urodziliście i zobaczcie, jakie zagrożenia czyhają na was w życiu. 

Jakie zagrożenia czyhają na ludzi urodzonych w styczniu?

Ludzie urodzeni w styczniu z reguły przychodzą na świat, gdy jest zbyt mało światła słonecznego. Taki stan towarzyszy im w pierwszych miesiącach ich życia. Właśnie dlatego później są szczególnie narażeni na chorobę Alzheimera, zapalenia jelit oraz epilepsję. 

Zobacz także: 

Jakie zagrożenia czyhają na ludzi urodzonych w lutym? 

Zasada dotycząca braku światła słonecznego w pierwszych miesiącach życia dotyczy także ludzi urodzonych w lutym. Oni jednak najbardziej są narażeni na narkolepsję. Najlepiej funkcjonuje im się wieczorem i w nocy. Mają też zapędy artystyczne. 

Jakie zagrożenia czyhają na ludzi urodzonych w marcu?

Osoby, które rodzą się w marcu, mogą mieć niedobory witaminy D. Wszystko dlatego, że przed ich narodzeniem ich mamy mają zbyt mało dostępu do naturalnych zasobów tej witaminy. Dlatego też później takie dzieci mogą mieć problemy z układem oddechowym i skłonność do alergii. 

Jakie zagrożenia czyhają na ludzi urodzonych w kwietniu?

Osoby urodzone w kwietniu także mają mało witaminy D w swoim życiu płodowym. W ich przypadku może to wpływać na wolniejszy rozwój umysłu. Gorzej radzą sobie w szkole niż ich rówieśnicy, mają skłonności depresyjne i łatwo wpadają w alkoholizm. 

Jakie zagrożenia czyhają na ludzi urodzonych w maju?

Ludzie urodzeni w maju nie otrzymują witaminy D w początkowym stadium życia płodowego. To może zaburzać późniejsze stadia ich rozwoju. Właśnie dlatego takie osoby są szczególnie narażone na choroby nabyte jak cukrzyca czy jaskra. 

Zobacz także:

Jakie zagrożenia czyhają na ludzi urodzonych w czerwcu?

Również ludzie urodzeni w czerwcu mogą mieć problemy ze wzrokiem. W czasie życia płodowego ich mamy otrzymują jednak wystarczająco dużo światła słonecznego, dzięki czemu ich mózg od małego pracuje na najwyższych obrotach. 

Jakie zagrożenia czyhają na ludzi urodzonych w lipcu?

W lipcu rodzą się najwięksi optymiści. Mogą zatem mieć problemy z radzeniem sobie z niepowodzeniami. Dodatkowo również potrafią mieć spore problemy ze wzrokiem - podobnie jak ludzie urodzeni w maju i czerwcu. 

Zobacz także: 

Jakie zagrożenia czyhają na ludzi urodzonych w sierpniu?

Osoby, które są urodzone w sierpniu, miewają problemy z przystosowaniem się do ogółu. Nie lubią, gdy ktoś narzuca im swoje zdanie. Właśnie dlatego sprawiają problemy w szkole i często nie są w stanie jej ukończyć. Bywają też prześladowane.

Jakie zagrożenia czyhają na ludzi urodzonych we wrześniu?

Wrześniowe dzieci to natomiast zupełne przeciwieństwa sierpniowych. Właśnie w tym miesiącu rodzą się pracowite Panny i skromne Wagi. Są to ludzie, którzy świetnie radzą sobie z nauką i zadaniami powierzanymi im w pracy. Często jednak nie potrafią podjąć odpowiednich decyzji w życiu. 

Jakie zagrożenia czyhają na ludzi urodzonych w październiku?

Osoby urodzone w październiku często są skazane na samotność. Nie potrafią porozumiewać się z innymi i prosić o pomoc, gdy jej potrzebują. Właśnie dlatego mogą popadać w depresję. Plus jest jednak taki, że żyją najdłużej, ponieważ otrzymały odpowiednią ilość światła słonecznego w okresie płodowym. 

Jakie zagrożenia czyhają na ludzi urodzonych w listopadzie?

Ludzie urodzeni w listopadzie nie mają co liczyć na odpowiednią ilość promieni słonecznych zaraz po opuszczeniu łona matki. Dlatego mają niski poziom dopaminy i... często bywają seryjnymi mordercami. 

Jakie zagrożenia czyhają na ludzi urodzonych w grudniu? 

Osoby urodzone w grudniu przychodzą na świat w okresie różnych infekcji. Dlatego też mogą mieć nieodpowiednio rozwinięty układ odpornościowy, a co za tym idzie - są bardzo podatne na astmę i różnego rodzaju alergie. 

Zobacz także: