Wiosna 2017, to czas kiedy pojawi się sporo premier serialowych, niektórych z nich nie możemy się już doczekać. Wybrałyśmy 5 propozycji, które naszym zdaniem warto zobaczyć.

1. GENIUSZ - 23 kwietnia 2017

Nowa produkcja kanału National Geographic. W planach jest antologia, w której kolejnych sezonach poznawać będziemy kolejne wielkie umysły. Pierwszy sezon należy do historii o Albercie Einsteinie. Co ciekawe serial nie będzie opowiadał jedynie o pracy zawodowej i dokonaniach naukowych, ale poruszy wątki życia osobistego. Tytułowego geniusza gra Geoffrey Rush, Emily Watson wcieli się w jego żonę (i zarazem kuzynkę) Elsę, z kolei jako młody Albert pojawi się Johnny Flynn z „Lovesick”.

 

2. House of Cards, sezon 5 - już od 30 maja

Nowy sezon „House of Cards” pojawiał się zazwyczaj w okolicy walentynek, w tym roku Netflix zaplanował premierę na maj. O fabule za wiele jeszcze nie wiadomo, Netflix ogłosił jedynie, że do obsady dołączyli Patricia Clarkson i Campbell Scott. Na pewno jednak zobaczymy ciąg dalszy wyborczej rozgrywki i powróci Joel Kinnaman, który gra republikańskiego rywala Franka Underwooda. Jesteśmy bardzo ciekawi, dalszych losów słynnego małżeństwa.

 

3. Miasteczko Twin Peaks, sezon 3 -  już 21 maja

To serial, którego nie możemy się doczekać. Pamiętamy tę historię z lat dzieciństwa, a teraz wileki powrót! Laura Palmer obiecała w 1991 roku, że spotkamy się za 25 lat i niemal dotrzymała słowa. W maju telewizja Showtime wypuści 18 nowych odcinków „Miasteczka Twin Peaks”, stworzonych przez Davida Lyncha i Marka Frosta.

 

4. GIRLBOSS - 21 kwietnia

Zapowiada się naprawdę ciekawy serial, o młodej przedsiębiorczej dziewczynie. To założycielka marki odzieżowej Nasty Gal. Poznamy w nim historię Sophii (Britt Robertson), ostrej dziewczyny, która zaczynała od sprzedaży ubrań vintage na eBayu, a w wieku 28 lat była już właścicielką imperium mody wartego miliony.

 

5.  "FEUD Bette and Joan"

Feud” to nowy projekt Ryana Murphy'ego, opowiadający o słynnych rywalizacjach, hollywoodzkich i nie tylko. Następny sezon ma ponoć opowiadać o księciu Karolu i księżnej Dianie. Tym razem dotyczy Bette Davis oraz Joan Crawford. W role wcielą się Susan Sarandon i Jessica Lange. 

 

Przeczytaj również o serialu "Wielkie kłamstewka"