1. Chcąc pokazać mężczyźnie, że masz na niego ochotę:
a) czerwienisz się
b) bierzesz go za rękę
c) gdy jesteście w restauracji, wsuwasz prezerwatywę do jego teczki

2. Twoja najśmielsza fantazja erotyczna to:
a) kochasz się z kimś w nietypowym,
publicznym miejscu
b) jesteś sama z kilkoma mężczyznami
c) uprawiasz miłość w wannie wypełnionej szampanem

3. U mężczyzn patrzysz najpierw na:
a) oczy
b) uśmiech
c) ramiona
d) dłonie
e) pośladki
f) sposób chodzenia

4. Zaleta mężczyzny, bez której nie możesz się obejść:
a) wierność
b) poczucie humoru
c) inteligencja
d) szczodrość
e) elegancja
f) dynamizm

5. Co najbardziej ci przeszkadza w nowo poznanym mężczyźnie:
a) brak higieny
b) nieokrzesanie
c) egoizm
d) skąpstwo
e) tchórzostwo
f) zazdrość

6. Masz ochotę uciec, gdy mężczyzna:
a) zachowuje się grubiańsko
b) myli twoje imię
c) próbuje cię podporządkować
d) zapomina o twoich urodzinach
e) narzuca ci towarzystwo swojej matki

7. Gdy myślisz o sobie jako kochance, najbliżej ci jest do:
a) Ally McBeal
b) Bridget Jones
c) Emmanuelle

Zobacz także:

8. Aby cię zdobyć, mężczyzna powinien:
a) obsypać cię kwiatami
b) wyznać ci miłość wierszem
c) podarować ci wyszukaną bieliznę
d) dzwonić do ciebie dwadzieścia razy dziennie
e) udawać, że nie zależy mu na tobie
f) położyć ci rękę na pośladku

9. Żałujesz, że:
a) nie zawsze odczuwasz wystarczająco silne pożądanie
b) twój mężczyzna nalega, choć ty nie masz ochoty na seks
c) twój mężczyzna nie kocha się z tobą o wiele częściej
d) kochasz się częściej, niż tak naprawdę masz ochotę

10. Nie lubisz, gdy po seksie on:
a) zasypia bez słowa
b) wychodzi
c) mówi: „No i co, szczęśliwa?”
d) zapala papierosa
e) idzie wziąć długi prysznic

11. Masturbujesz się:
a) od czasu do czasu
b) tylko wówczas, gdy nie masz partnera
c) codziennie
d) nigdy

12. Straciłaś dziewictwo w wieku:
a) 15 lat lub mniej
b) 16 lat
c) 17 lat
d) 18 lat
e) 19 lat lub więcej
f) jeszcze go nie straciłaś

13. Opuściłabyś mężczyznę, który:
a) stosuje domowy terror
b) zdradził cię
c) stał się obojętny wobec ciebie
d) wykorzystuje cię finansowo
e) bardzo się zaniedbał

14. W ciągu ostatnich 12 miesięcy
kochałaś się z:
a) jednym i tym samym mężczyzną
b) swoim partnerem i jednym lub dwoma innymi mężczyznami
c) kilkoma różnymi mężczyznami
d) nikim

15. Ostatni raz z przyjemnością uprawiałaś miłość:
a) tego ranka
b) wczoraj
c) w tym tygodniu
d) w tym miesiącu
e) ponad miesiąc temu

16. Gdy zdarzył się twój pierwszy raz:
a) nie byłaś zakochana
b) byłaś trochę zakochana
c) byłaś bardzo lub wręcz szaleńczo zakochana

17. Twój orgazm:
a) zawsze jest niezwykle gwałtowny
b) często doznajesz go w tym samym czasie, co partner
c) miewasz go tylko od czasu do czasu
d) nigdy go nie miałaś

Teraz podlicz punkty:
1: a – 0, b – 1, c – 2
2: a – 1, b – 2, c – 0
3: a – 0, b – 0, c – 2, d – 1, e – 0, f – 1
4: a – 1, b – 1, c – 0, d – 2, e – 0, f – 2
5: a – 0, b – 1, c – 1, d – 2, e – 0, f – 0
6: a – 0, b – 0, c – 2, d – 1, e – 1
7: a – 0, b – 1, c – 2
8: a – 1, b – 0, c – 2, d – 0, e – 0, f – 2
9: a – 1, b – 1, c – 2, d – 0
10: a – 0, b – 1, c – 1, d – 0, e – 0
11: a – 1, b – 2, c – 0, d – 0
12: a – 2, b – 1, c – 1, d – 1, e – 1, f – 0
13: a – 1, b – 2, c – 0, d – 0, e – 0
14: a – 2, b – 1, c – 1, d – 0
15: a – 2, b – 1, c – 1, d – 0, e – 0
16: a – 2, b – 1, c – 0
17: a – 2, b – 1, c – 0, d – 0

Wyniki testu zdradza twój seksualny apetyt

Jeśli dotąd nie udawały ci się związki i niezbyt często znajdowałaś satysfakcję w łóżku, nie załamuj się. Masz szansę to zmienić. Możesz popracować nad swoim seksualnym apetytem i szybko zbliżyć się do ideału.

Jaka jest sytuacja idealna? Kiedy twoje seksualne ego jest najbardziej dojrzałe? Gdy znajdujesz się w grupie środka, z dala od skrajności. Działa to zupełnie tak, jak silnik samochodu. Jego temperatura nie może być ani za wysoka, ani za niska. Idealnie jest dopiero wtedy, kiedy wskazówka zatrzymuje się na środku skali.

JEŚLI ZDOBYŁAŚ 8 pkt i mniej

JESTEŚ SEKSUALNĄ ANOREKTYCZKĄ
Uwaga! Zaczeło wiać chłodem

Twoje potrzeby erotyczne pozostają w głębokim uśpieniu. Nie jesteś specjalnie zainteresowana seksem (z braku podniecenia, zmysłowej przyjemności). Bardzo rzadko sama z siebie miewasz ochotę na zbliżenie z partnerem. Taki stan trwa już od dawna bądź jest tylko przejściowy. Seks i czułość to dla ciebie dwie zupełnie różne sprawy. Masz problemy z pożądaniem. Bardzo trudno cię rozbudzić. Możesz zaliczać się do wąskiego grona kobiet, które uważają się za oziębłe. Drugim powodem osłabnięcia apetytu na seks bywają trudności z osiąganiem orgazmu. Jeśli nie doświadczasz rozkoszy podczas uprawiania miłości, może cię to blokować i zniechęcać do intymnych igraszek.
Co możesz zrobić:
Ponieważ apetyt na seks rodzi się w głowie, warto się zastanowić, co tak naprawdę zabija tę chęć. Wtedy łatwiej ci będzie pokonać „wroga”. Może są nim wstyd, przemęczenie lub kompleksy, a może problem leży głębiej, w twojej przeszłości. Twoją seksualność zahamowały pierwsze, nieudane doświadczenia erotyczne lub miłosne rozczarowania. Dlatego teraz pożycie intymne źle ci się kojarzy. Jeśli podejrzewasz się o oziębłość, warto jak najszybciej udać się do seksuologa. Jest to bowiem zaburzenie polegające na spadku potrzeb erotycznych i nieodczuwaniu podniecenia, co wymaga pomocy specjalisty. Jednak wiele innych przeszkód możesz spróbować usunąć sama. Dotyczy to zwłaszcza kłopotów z osiąganiem rozkoszy. Brak przyjemności podczas zbliżeń bywa często spowodowany tym, że partner niewłaściwie cię pobudza. Spróbuj więc podpowiedzieć mu (bardzo delikatnie!), jakie pieszczoty lubisz; które miejsca na twoim ciele są najbardziej wrażliwe; z jaką siłą i w jakim tempie wolisz się kochać. Poproś go też, by wydłużył grę wstępną. To jest bardzo ważne, bo wtedy w twoje intymne okolice napłynie więcej krwi, co zwiększy siłę doznań. Sama też sobie pomóż: kochając się z partnerem, postaraj się „wyłączyć głowę”. Nie myśl o codziennych problemach, zapomnij o uprzedzeniach i kompleksach. Gdy jesteś spięta, dotyk partnera nie sprawia przyjemności.

JEŚLI ZDOBYŁAŚ 9 – 14 pkt

MASZ UMIARKOWANY APETYT NA SEKS
Ukrywasz swoje pragnienia
Jesteś jedną z tych kobiet, które uważają, że do szczęścia wystarczy uprawianie miłości raz na jakiś czas. Jeśli masz do wyboru seks lub obejrzenie fajnego filmu w telewizji, raczej wybierasz to drugie. Gdzieś tam głęboko w tobie na pewno drzemie seksualny potencjał, ale nie dajesz mu dojść do głosu. Albo po prostu go uśpiłaś – pozwoliłaś, by codzienna monotonia zagłuszyła twoje intymne pragnienia. Kiedyś je miałaś, dziś jednak brakuje ci na nie czasu, siły i ochoty.
Co możesz zrobić:
Jeśli zawsze miałaś umiarkowaną ochotę na seks, może po prostu twoje ciało nie zostało odpowiednio rozbudzone. Dlatego nie potrafisz otworzyć siędo końca, poddać podnieceniu, zatracić w miłości. Jak możesz sobie pomóc? Seksuologowie twierdzą, że nic tak nie rozbudza namiętności, jak… masturbacja. Dzięki niej poznajesz swoje ciało, dowiadujesz się, co sprawia mu prawdziwą przyjemność, uczysz je reakcji na dotyk, pozwalasz mu się w tym dotyku rozsmakować… Znajdź czasem chwilę na taki seans autoerotyzmu, nawet gdy masz męża i wydaje ci się, że „nie powinnaś”. Jeżeli się przełamiesz, efekty naprawdę mogą cię zaskoczyć. A co, jeśli dawniej lubiłaś się kochać, lecz twoja seksualność została przygnieciona stertą obowiązków, spraw do załatwienia, zmartwień i z czasem seks przestał być taki ważny? Jak wrócić do tego, co było kiedyś? Przede wszystkim pozwól organizmowi na to, żeby nadal chciało mu się chcieć. Jeśli nie dajesz sobie chwili wytchnienia, wypełniasz każdy dzień ciągiem zadań do wykonania, to nie dziwi, że wieczorem padasz na łóżko, marząc tylko o śnie. Uaktualnij listę swoich priorytetów – seksualność umieść na jednym z pierwszych miejsc. Zastanów się też, z czego mogłabyś zrezygnować, jakie sprawy odpuścić, by odzyskać siły i chęci do seksu. Swoją zaniedbaną, uśpioną intymność próbuj dodatkowo karmić niegrzecznymi myślami, bo pożądanie żywi się erotycznymi fantazjami. Wyobrażaj sobie śmiałe sceny nie tylko w łóżku, ale też gdy np. czekasz na powrót męża z pracy.

JEŚLI ZDOBYŁAŚ 15 – 19 pkt

JESTEŚ SEKSUALNĄ SMAKOSZKĄ
Gratulacje! Teraz siegasz ideału
Należysz do osób, które świetnie czują się w swojej skórze. Nie wyobrażasz sobie życia bez seksu ani miłości bez pożądania. W łóżku jesteś otwarta, lubisz zarówno różnorodność, jak i harmonię. Kompleksy – nawet jeśli je masz – zostawiasz za drzwiami sypialni. Regularnie oddajesz się zmysłowym rozkoszom. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy akurat nie masz u boku stałego partnera lub ukochany z jakiegoś powodu (np. zmęczenia, choroby) nie jest chwilowo zainteresowany miłością.
Co możesz zrobić:
Tak naprawdę masz wszystko, czego może pragnąć spełniona seksualnie kobieta. Kiedy jednak jest tak dobrze, czasem szuka się dziury w całym. Unikaj tego. Jeśli partner któregoś dnia nie zdziera z ciebie ubrania, nie rób mu wymówek, że cię zaniedbuje. Mężczyźni też miewają gorsze dni, nie zawsze są „chodzącym seksem”. A może to dobry moment, byś przejęła inicjatywę i wykorzystała swoje kobiece wdzięki, na które z pewnością nie pozostanie obojętny? Bo jeśli kobieta naprawdę chce, postawi na nogi najbardziej zmęczonego faceta.

JEŚLI ZDOBYŁAŚ 20 – 24 pkt

JESTEŚ SEKSUALNĄ POŻERACZKĄ
Mylisz pozadanie z miłościa
Seks odgrywa w twoim życiu bardzo ważną rolę. Nie możesz się bez niego obejść. A w każdym razie – niezbyt długo. Miesiąc abstynencji to dla ciebie wieczność. By czuć się naprawdę dobrze, potrzebujesz zbliżeń co najmniej raz dziennie. Gdy jesteś spragniona cielesnej bliskości, masz skłonność do wyobrażania sobie głębokich uczuć tam, gdzie są jedynie silne emocje, żądza. Wtedy zdarza ci się mylić pożądanie z miłością.
Co możesz zrobić:
Faktem jest, że po spędzeniu z kimś kilku nocy można zaangażować się emocjonalnie. Udowodniono naukowo, iż po przeżyciu orgazmu wyzwala się w mózgu oksytocyna (hormon przywiązania), dzięki której, zwłaszcza w połączeniu z kobiecymi hormonami, odczuwamy dużą potrzebę bliskości. Wprawdzie mężczyzna też może poczuć przypływ ciepłych uczuć wobec kochanki, ale mieszanka testosteronu z oksytocyną nie zawsze wywołuje aż tak silne reakcje. Oczywiście nie jest wykluczone, że taki proces zajdzie jednocześnie u obojga partnerów i w końcu doczekasz się udanego związku. Z takim mężczyzną, który ma nie tylko podobny do twojego apetyt erotyczny, ale jest w równym stopniu, co ty, zaangażowany uczuciowo. W tej obustronnej relacji twoja roznamiętniona natura mogłaby znaleźć bezpieczne ujście, przynosząc radość z seksu zarówno tobie, jak i partnerowi. Nie ustawaj w poszukiwaniach odpowiedniego mężczyzny. Bądź jednak ostrożna, oceniaj realnie sytuację, nie rzucaj się od razu na główkę w kilkudniową znajomość. Daj sobie trochę czasu, pozwól, by sprawy potoczyły się naturalnym torem.

JEŚLI ZDOBYŁAŚ 25 pkt i wiecej

JESTEŚ SEKSUALNĄ BULIMICZKĄ
Wpadłaś w sidła namiętności

Żyjesz w atmosferze ciągłego napięcia seksualnego. Stale przeżywasz erotyczny stan wyjątkowy. Twoje libido jest żądne przygód. Możesz uprawiać seks z ciekawości, dla przyjemności lub dlatego, że nie kochałaś się od kilku dni. Rzucasz się w wir namiętności, nie zawsze myśląc o konsekwencjach. Wolisz jednorazowe przygody bez miłości, bo uczucia często komplikują życie.
Co możesz zrobić:
Przede wszystkim sprawdź, czy seks nie stał się twoim nałogiem, chorobliwą obsesją. Jak możesz się o tym przekonać? W dość prosty sposób – powstrzymując się przez jakiś czas (choćby 3–4 dni) od zbliżeń. Czyli odstawiając używkę (jak przy każdym innym uzależnieniu) i obserwując, co się będzie działo. Czy raptownie nie wzrosło twoje napięcie i stan rozdrażnienia spowodowany abstynencją? Jeśli cię „nie nosi” i spokojnie możesz wytrzymać parę dni bez seksu, to nie ma powodu do niepokoju. Prawdopodobnie jesteś tzw. męskim typem seksualności – lubisz seks sportowy, zbliżenia bez zobowiązań są dla ciebie świetnym sposobem na zaspokojenie potrzeb intymnych. Masz inne podejście do erotyki niż większość kobiet, które zwykle wolą łączyć miłość fizyczną z emocjonalną. Ale nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak zauważyłaś, że twoje łóżkowe zainteresowania zaczęły niebezpiecznie dominować nad innymi potrzebami; że zdarza ci się zaniedbywać ważne sprawy domowe, zawodowe i towarzyskie na rzecz cielesnych przyjemności; że mimo obsesyjnego zaspokajania popędu odczuwasz ciągły niedosyt seksualny – to może znaczyć, że wpadłaś w sidła erotomanii. W tej sytuacji powinnaś jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą od uzależnień. Pod opieką fachowca nauczysz się radzić sobie z tym problemem.