Dla niektórych z nas czas kwarantanny to dobry moment, by zostać w domu i nadrobić filmowe zaległości. Taką możliwość daje nam wiele platform: od Netfliksa, Hbo Go po Player, Vod i Amazon Prime Video. Mocną konkurencję stanowi dla nich oficjalny kanał Kino Świat na You Tubie, na którym dystrybutor opublikował ponad 30 filmów. Nie są to najświeższe kinowe hity, ale wielbiciele dobrego kina na wyłączność na pewno znajdą tam coś dla siebie. Oprócz sensacji i komedii romantycznych w propozycjach dystrybutora znajdziecie też filmy nagradzane na festiwalach. Do tych , które cieszą się największą popularnością należą m.in. "Kwiat pustyni", "Ostatni klaps", "Muzyka serca" i horror "Istnienie". Ten ostatni gatunek jest mocno poszukiwany w sieci, mimo że nie brakuje nam adrenaliny w realnym świecie.

Oto nasze propozycje z oferty filmów Kino Świat, które obejrzysz w sieci za darmo, z polskim lektorem:

"Odwet za Jolly"

Gwiazdor „Gwiezdnych Wojen” Oscar Issac, legendarny Frodo z serii „Władca Pierścieni” – Elijah Wood oraz nominowana do Oscara Kirsten Wiig („Druhny”) w zwariowanej i pełnej czarnego humoru komedii kryminalnej producentów „American Hustle” i „Maczety”. Harry (Brian Petsos) ma naprawdę zły dzień. Po powrocie z mocno zakrapianej, całonocnej imprezy z kuzynem, z przerażeniem odkrywa, że jego ukochany pies Jolly – jedyna prawdziwa miłość i źródło radości w jego samotnym życiu – został zamordowany. Ze złamanym sercem wypełnionym gniewem, postanawia wytropić psiego zabójcę za wszelką cenę. Uzbrojony po zęby, z pomocą kuzyna Cecila (Oscar Isaac) wyrusza w desperacką pogoń pełną brutalnych strzelanin i rozbrajająco komicznych ekscesów.

"Kwiat pustyni"

Zobacz także:

Poruszająca historia na podstawie książki Waris Dirie „Desert Flower” („Kwiat Pustyni”), która jest zapisem niezwykłej przemiany autorki z afrykańskiej koczowniczki w międzynarodową top modelkę. Książka sprzedała się na całym świecie w 19. milionach egzemplarzy. Ekranizacja jest współczesną baśnią, której akcja rozgrywa się między ludowymi obrzędami, a pełnym blichtru świecie mody.

"Sztuczki"

Pełny błyskotliwego humoru film o samochodach, kobietach i miłości. Jest to również opowieść o tym, jak można rzucić wyzwanie losowi, oszukać go lub przekupić, a czasem nawet zagrać vabank z przeznaczeniem. 6-letni Stefek postanawia rzucić wyzwanie opatrzności. Chłopiec wierzy, że sprowokowany przez niego ciąg drobnych zdarzeń pozwoli mu zbliżyć się do ojca, który porzucił matkę dla innej kobiety.

"Sekrety Charliego"

Historia składa się kilku równoległych wydarzeń. Matthieu, słynny paleontolog, przypadkowo wraca do miejsca swojego urodzenia, gdzie spotyka Pierre’a, byłego współpracownika, a obecnie nauczyciela. Żona Pierre, Nora ma romans z ojcem jednego z jego uczniów, Charliego. Burmistrz miasta, zamiast skupić się na ponownym wyborze na urząd, koncentruje się na wdziękach swojej podwładnej. W tym samym czasie nierozgarnięty złodziej planuje napad, który z góry wiadomo, że skończy się katastrofą. A młody mistrz tenisa ma problemy z wyzwaniami stawianymi przez wybraną przez siebie dyscyplinę. W całym tym chaosie 12 letni Charlie, zaniedbywany przez ojca, okłamuje własną matkę kryjąc ojca, jednocześnie będąc świadkiem zamieszania panującego wokół oraz bezduszności otaczających go dorosłych.

"Nocny recepcjonista"

To jeden z najlepszych thrillerów szpiegowskich ostatnich lat. Wysokobudżetowa ekranizacja bestsellerowej powieści Johna le Carré, w rolach głównych Tom Hiddleston („Thor”, „Avengers”, „Kong: Wyspa Czaszki”) oraz Hugh Laurie („Dr House”, „Kraina jutra”).

(opisy dystrybutora: Kino Świat VOD )