W pielęgnacji włosów po lecie ważnych jest kilka podstawowych kroków i produktów. Czy konieczna jest wizyta u specjalisty fryzjera czy też można sobie z włosami po wakacjach poradzić w domu? Zapytałyśmy ekspertkę Magdalenę Kowalczyk z Medicover.

JAKIE PROBLEMY Z WŁOSAMI PO LECIE WYSTĘPUJĄ NAJCZĘŚCIEJ?

Głównym problemem pojawiającym się po lecie jest przesuszenie włosów. Stają się one bardziej podatne na złamania, są pozbawione blasku, a także nadmiernie się puszą. Często pojawia się również problem rozdwajających się końcówek., mówi ekspertka. Faktycznie pozbawione blasku i puszące się włosy dla wielu z nas stanowią duży problem długo po powrocie z urlopu. 

CO NAJBARDZIEJ SZKODZI NASZYM WŁOSOM PODCZAS WAKACJI?

Do czynników które nie sprzyjają dobrej kondycji naszych włosów jest przede wszystkim nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Niekorzystne działanie ma również słona lub chlorowana woda. Wszelkiego rodzaju zabiegi modelujące i upiększające włosy nie wpływają korzystnie na ich kondycję, która wskutek działania wysokiej temperatury (prostowanie i suszenie) czy substancji chemicznych (farbowane i rozjaśnianie) ulega pogorszeniu., komentuje Magdalena Kowalczyk. Warto więc zabiegi rozjaśniające na włosach zostawić na jesień zimę. 

JAK PIELĘGNOWAĆ WŁOSY PO LECIE KROK PO KROKU?

Częścią rutyny pielęgnacyjnej powinno być stosowanie odpowiednich produktów kosmetycznych, które będą w stanie nawilżyć, naprawić i wygładzić włosy, a także ochronić je przed działaniem czynników zewnętrznych. Regenerację należy rozpocząć od wyboru odpowiednich kosmetyków. Aby dodatkowo nie wysuszać i nie niszczyć osłonki włosa należy stosować szampony delikatne, które w swoim składzie nie zawierają drażniących substancji (np. Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate). Podczas wyboru szamponu, warto zwrócić uwagę, czy produkt zawiera łagodne substancje myjące (np. Cocamidopropyl Betaine czy Decyl Glucoside).

PODSTAWOWE KOSMETYKI DO REGENERACJI WŁOSÓW TO?

Przy wyborze kosmetyku warto skupić się na substancjach kondycjonujących, które utrzymają włosy w odpowiednim nawilżeniu i zwiększą ich wytrzymałość. Może to być pantenol, różne pochodne protein (pszenicy lub soi), hydrolizaty keratyny, jedwabiu, lipidy, a także ceramidy, które stanowią jeden ze składników naturalnego spoiwa komórek włosów. Wartym uwagi elementem receptury kosmetyku jest obecność polimeru Polyquaternium. Wykazuje on działanie antystatyczne, dzięki czemu niweluje elektryzowanie, plątanie się włosów, a dodatkowo daje efekt wygładzenia i nabłyszczenia. Popularnie stosowane są również surowce oparte na silikonach, które poprzez działanie natłuszczające, zapobiegają nadmiernej utracie wody z włosa, chroniąc przed czynnikami zewnętrznymi oraz poprawiając jego połysk i gładkość.

A NATURALNE SKŁADNIKI?

Składnikami bardzo pożądanymi w kosmetykach będą oleje roślinne. Odbudowują one naturalne spoiwo łusek. Na szczególną uwagę zasługuje olej kokosowy, który jest w stanie penetrować do najgłębszych warstw trzonu włosa, a także olej ze słodkich migdałów, z awokado, makadamia czy jojoba. Oleje zawierają także witaminę E, działającą ochronnie.

PIELĘGNACJA WŁOSÓW W DOMU CZY U FRYZJERA?

Regeneracja włosów na jesień 2016 wymaga systematyczności. Zarówno pod kątem stosowania preparatów kondycjonujących włosy jak i suplementacji doustnej, która zapewni odpowiednie warunki do wzrostu nowych, zdrowych włosów. Oczekując szybszego efektu oraz natychmiastowej, choć krótkotrwałej, wizualnej poprawy stanu włosów warto oddać się w ręce profesjonalistów odwiedzając salon fryzjerski. Domowe sposoby regeneracji włosów również dają zadowalające efekty.

ZOBACZ TEŻ:

ZABIEGI NA TWARZ CZ. I JESIEŃ 2016

TRENDY W MAKIJAŻU NA JESIEŃ 2016