Mezoterapia

Zdecydowanie najpopularniejszym i takim, od którego często zaczynamy przygodę z medycyną estetyczną zabiegiem, jest mezoterapia. Mezoterapia polega na podaniu specjalnej mieszanki składników aktywnych wgłąb skóry - w dużym uproszczeniu, odżywcze serum, za pomocą iniekcji, jest umieszczane w warstwach, w których ma szansę naprawdę zadziałać. Mezoterapia jest polecana jako zabieg profilaktyczny już przed 30 rokiem życia. Regularne wykonywanie zabiegów zwiększa jędrność skóry, poprawia jej koloryt i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Koktajle do mezoterapii mogą zawierać np. kwas hialuronowy, lub osocze bogatopłytkowe, pobrane wcześniej od pacjentki. 

Dermapen

Dermapen, inaczej mezoterapia mikroigłowa, jest modyfikacją tradycyjnej mezoterapii. Polega na mechanicznym nakłuwaniu skóry przez kilkanaście małych igiełek, umieszczonych w głowicy urządzenia, kształtem przypominającego długopis. Nakłuwanie skóry dermapenem służy nie tylko dostarczeniu odżywczego koktajlu w jej głębsze warstwy, ale także stworzeniu kontrolowanych mikrouszkodzeń. Nasza skóra reaguje na nie natychmiastową regeneracją i stworzeniem nowych włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za jej sprężystość. 

Laser picosekundowy 

Nowoczesna technologia, dzięki której możemy działać na głębokie warstwy skóry, bez konieczności jej nakłuwania. Laser picosekundowy wykorzystuje najkrótszą z możliwych wiązkę światła, która stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze, a także rozbija niechciane „ozdoby”, jak pigment tatuażu, czy przebarwienia. Dzięki temu, że impuls laserowy jest krótki, jego kontakt ze skórą jest chwilowy, zatem nie powoduje jej przegrzania, czy dużego dyskomfortu. 

Uwielbiam efekt odnowy jaki osiągamy dzięki wszechstronności lasera Pico Clear, on świetnie radzi sobie z różnymi wyzwaniami skóry pacjentek, które są zachwycone efektami osiąganymi bez bólu i w bardzo szybkim czasie. To mój nowy wierny przyjaciel w walce o młodość i naturalny wygląd skóry. - przekonuje dr Agnes Frankel, dermatolożka i lekarka medycyny estetycznej, prowadząca znaną klinikę medycyny estetycznej i anti-aging Dr Frankel’s Clinic. 

Laser Picosekundowy przed i po zabiegu

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa, inaczej RF lub termolifting, to zabieg łączący działanie mechaniczne z podgrzewaniem głębokich warstw skóry. Głowica urządzenia wyposażona jest w kilkanaście igieł, które penetrują skórę i przekazują energię, podgrzewając tkankę i tworząc kontrolowane uszkodzenia. Dzięki połączeniu kilku znanych dotąd technologii, zabieg jest skuteczny i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. 

HIFU

HIFU, nazywany nieoperacyjnym liftingiem, wykorzystuje działanie ultradźwięków. Tu przyda się mała powtórka z fizyki. Urządzenie emituje wiązkę fali ultradźwiękowej o wysokiej energii, która doprowadza do ruchu i tarcia komórek w głębokich warstwach skóry, które zaś przez to generują ciepło i powodują niewielkie oparzenia tkanek. W efekcie, pod skórą dochodzi do ich odbudowy i regeneracji. Fale ultradźwiękowe docierają do głębszych warstw skóry, dzięki czemu naskórek pozostaje nienaruszony.