Tatuaże przez niektórych określane są mianem dzieł sztuki. Niestety istnieją sytuacje, kiedy chcemy, aby nie rzucały się w oczy lub zostały zakryte. Niezależnie od tego czy masz rozmowę o pracę czy ważne profesjonalne zdjęcia, całkowicie to rozumiemy. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym tusz staje się niewidoczny - nie wymagają zabiegów laserowych i są całkowicie bezbolesne. Metoda zakrywania tatuaży przy pomocy kosmetyków do makijażu od lat jest wykorzystywana przez charakteryzatorów i makijażystów. Jej skuteczność opiera się na odpowiednim dopasowaniu produktów do koloru tatuażu - w zależności od intensywności koloru niebieskiego lub fioletowego, potrzeba kosmetyku w głębszym odcieniu pomarańczy lub łososia (aby go zneutralizować). Z kolei jeśli twój tatuaż ma bardziej brązowy kolor, warto użyć produktów z różowymi tonami.

Jak Quebo usunął tatuaże?

Ze sposobu zakrycia tatuaży makijażem zaczął niedawno korzystać popularny raper, Quebonafide, który zdecydował się na całkowitą zmianę wizerunku. Z dnia na dzień z całego ciała muzyka zniknęło kilkadziesiąt wzorów, będących jego znakiem rozpoznawczym. Ciężko uwierzyć, że Quebo usunął tatuaże laserem lub poddał się innemu zabiegowi medycznego - miał ich zbyt wiele, nie ma też śladu po żadnych, nawet najmniejszych bliznach. Wszystko wskazuje więc na to, że brak tatuaży Quebonafide to efekt bardzo dokładnej charakteryzacji.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez QUEBONAFIDE (@quebahombre) Lut 10, 2020 o 5:38 PST

Jak zakryć tatuaż makijażem?

Zakrycie tatuaży makijażem to przede wszystkim proces dosyć żmudny. Jeśli mamy już odpowiedni, mocno kryjący kosmetyk (podkład, korektor, puder), efekt zależy od dokładnego pokrywania wzorów, często przy użyciu kilku grubych warstw produktu. Przedstawiamy krótką instrukcję, jak zakryć tatuaż krok po kroku:

  1. Zakrywanie tatuażu poprzedź delikatnym peelingiem skóry, najlepiej dzień wcześniej.
  2. Nałóż kosmetyk palcami lub gąbką do makijażu, delikatnie go wklepując, nie rozcierając.
  3. Utrwal kosmetyk sypkim pudrem.
  4. W razie potrzeby kilkukrotnie powtórz punkty 2. i 3.
  5. Użyj utrwalacza do makijażu i ciesz się gładką skórą.

Oto 5 najbardziej polecanych kosmetyków do zakrywania tatuaży, których używają artyści w branży makijażu i charakteryzacji.

Czym zakryć tatuaż: Dermacol

Czym zakryć tatuaż: Vichy Dermablend

Czym zakryć tatuaż: Artdeco Liquid Camuflage

Czym zakryć tatuaż: korektor Semilac

Czym zakryć tatuaż: Pupa Extreme Cover