Podróż z dzieckiem to dla niektórych rodziców wyzwanie, dlatego zanim wyruszymy z dzieckiem w trasę warto się do takiej wyprawy odpowiednio wcześniej przygotować. Wspólne zabawy w samochodzie, odpowiednie zabawki i przekąski - to wszystko sprawi, że podróż z dzieckiem upłynie nam w miłej atmosferze.

Jakie zabawki zabrać w podróż?

Jeśli czeka was długa podróż z dzieckiem warto wspólnie przygotować zabawki, które umilą dziecku czas. Zaangażuj do tego swoje dziecko, dzięki czemu zabawki, które weźmiecie w podróż na pewno będą wykorzystane i unikniesz niepotrzebnego stresu, że zapomniałaś o ulubionej przytulance, czy książeczce swojego dziecka. W podróż warto zabrać pluszaka, bez którego twoje dziecko nigdzie się nie rusza i który towarzyszy mu wszędzie. Idealnie sprawdzą się małe książeczki, które nie zajmują dużo miejsca, a dziecko może skupić się na ich przeglądaniu.

Warto w podróż z dzieckiem wziąć takie zabawki, które można przymocować do oparcia siedzenia, na przykład ruchomą kierownicę, dzięki której dziecko poczuje się jak prawdziwy kierowca, albo tablicę znikopis, na której za pomocą specjalnego rysika będzie mogło pisać i rysować, a następnie zmazywać swoje dzieła.

Sprawdzone propozycje zabaw w podróży

Chociaż zabierzesz w podróż z dzieckiem różne zabawki, to i tak musisz liczyć się z tym, że dziecko prędzej czy później się nimi znudzi i wtedy z pomocą przychodzą nam zabawy, które sami wymyślimy. Jeśli dziecko jest małe możecie śpiewać wesołe piosenki, natomiast jeśli dziecko jest starsze idealnie sprawdzą się zabawy samochodowe, takie jak zabawa w słowa, znaki drogowe, naśladowanie zwierząt, zgadywanki, rymowanki, wyliczanki. 

Zabawa w słowa polega na tym, że wspólnie z dzieckiem wybieracie kategorię, np. zwierzęta. Jedna osoba mówi wybrane przez siebie słowo, a druga musi szybko wymyślić kolejne, rozpoczynające się od ostatniej litery poprzedniego wyrazu, np. rak- krab. Zabawa naśladowanie zwierząt sprawdzi się zarówno z małymi, jak i starszymi dziećmi. Dziecko ma odgadnąć na podstawie odgłosu, co to za zwierzę. Przed wyjazdem warto wydrukować sobie różne zgadywanki i wyliczanki, które przydadzą się w podróży z dzieckiem.

Przekąski na podróż z dzieckiem

W każdą podróż z dzieckiem warto zabrać ze sobą lekkie przekąski, które przydadzą się, kiedy dziecko będzie chciało coś zjeść. Najbardziej w podróży sprawdzą się suche przekąski, takie jak chrupki kukurydziane, które dzieci uwielbiają. Na rynku dostępne są chrupki kukurydziane Tygryski, barwione owocami i warzywami w pięciu smakach: czekoladowym, bananowym, owocowy, toffi i truskawkowym. Chrupki nie zawierają glutenu, dlatego idealnie sprawdzą się jako smaczna przekąska dla dziecka w podróży.

Dodatkowo w każdej paczce Tygrysków dzieci znajdą karty, które będą mogły zbierać do specjalnego albumu. Tygrysek - brand hero marki - wciela się na nich w trzy postacie - kucharza, naukowca oraz magika. Na odwrocie znajdują się przepisy, magiczne sztuczki oraz eksperymenty, które dziecko może wykonywać z pomocą rodzica. Łącznie dziecko będzie mogło zebrać aż piętnaście kart. Tygryski z kolekcjonerskimi kartami są dostępne w sklepach w całej Polsce.

Więcej informacji o chrupkach znajdziesz na www.tygryski.pl