Jak zatem długofalowo powinniśmy zadbać o naszą skórę?

Nasze ciało to genialnie stworzony zestaw komórek, zaopatrzony w wiele mechanizmów, z których nie tylko możemy, ale powinniśmy skorzystać.
Przede wszystkim w możliwie najbardziej naturalny sposób powinniśmy uruchomić mechanizmy naszego ciała do samo odbudowy kolagenu, ponieważ to jego ilość i jakość odpowiada za nasz młodzieńczy wygląd. Z pomocą przychodzi nam tutaj technologia i doświadczenie lekarzy. W Klinice Strzałkowski przygotowaliśmy autorskie programy naprawy kolagenu, które wykonujemy zamiennie biorąc pod uwagę pory roku. Na lato przygotowaliśmy np. np. High-Tech Collagen Therapy - Summer, który składa się z aż 4 etapów, w tym radiofrekwencji mikroigłowej Morpheus (ostatni z etapów trwający miesiąc odbywa się już w domowym zaciszu) nie wymaga długiej rekonwalescencji (1-2 dni) i wymaga tylko 2 wizyt w klinice.

Co może wspomóc powyższe zabiegi?

Chociażby zabieg Deep Meso Sensation, podczas którego trzy wydzielone obszary skóry twarzy otrzymują indywidualnie dobrane ilościowo i jakościowo koktajle na bazie produktów marki Fillmed. Dla osób, które przez dłuższy czas nie dbały o zabezpieczenie odpowiedniej gęstości skóry wykonujemy zabiegi EasyLift®, które są skuteczną alternatywą dla klasycznego liftingu twarzy.

A jeśli chodzi o wymodelowanie naszej sylwetki?

Żaden zabieg nie powinien być wykorzystywany jako zamiennik zdrowego trybu życia. Technologia pozwala nam natomiast w pełni zniwelować problem z pozbyciem się zbędnie zgromadzonego tłuszczyku np. na brzuchu, udach, kolanach czy pod pośladkami. Są to miejsca, w których nie jesteśmy w stanie pozbyć się go dietą lub regularnymi ćwiczeniami, ponieważ za gromadzenie się go akurat tam odpowiadają procesy na stałe funkcjonujące w naszych organizmach. Obecnie nie każdy z nas posiada przydomową siłownię. Dlatego w Klinice Strzałkowski wdrożyliśmy autorski program Target Body, który bez problemu i w szybkim czasie radzi sobie z niepożądanym kształtem wybranych partii ciała.

W czym Pana zdaniem tkwi sedno nowoczesnej medycyny estetycznej?

Wszyscy powinniśmy korzystać z jej dobrodziejstw wyłącznie w rozsądny sposób. Nasze działania powinny bez wyjątku zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz aktualnego stanu skóry. Nie zawsze skorzystanie z medycyny estetycznej musi przynieść negatywnie czy nawet karykaturalne efekty. Jako lekarz jestem zwolennikiem zachowania naturalnego wyglądu, dlatego moje autorskie metody przynoszą efekty, z których moi pacjenci i pacjentki mogą nazwijmy to „w sekrecie” chwalić się przed sobą przez długie lata - dodaje dr Strzałkowski.

www.klinikastrzałkowski.pl