Jakie brwi są teraz modne? 

Na szczęście w niepamięć odeszły już perfekcyjnie wycieniowane, wyrysowane jak od linijki, Insta Brows, czyli tak zwane instagramowe brwi. Zamiast tego stawiamy teraz na własne, jedynie trochę ujarzmione włoski. Naturalne, raczej proste i zdecydowanie nieprzesadzone łuki – to jest nowy hit.

Swój wielki powrót zaliczają przede wszystkim brwi w stylu ikony lat 50. – Audrey Hepburn. Za współczesny wzór mogą z kolei posłużyć gwiazdy takie jak Dua Lipa czy Margot Robbie. Inspirujące zdjęcia znajdziecie w naszej galerii. 

Jeśli natura nie obdarzyła cię "bujnymi" brwiami, spróbuj botoksu brwi. Ten niedrogi zabieg nie ma nic wspólnego z igłami. Polega za to na tak intensywnym odżywieniu włosków, że zapomnisz o ciemnej pomadzie. 

Jak wyregulować brwi w stylu Audrey Hepburn – krok po kroku 

Jak wyregulować brwi, aby idealnie pasowały do naszej twarzy, ale jednocześnie zachowały swój naturalny wygląd? Kluczem do sukcesu jest trzymanie się trzech podstawowych zasad. Kiedy już uzyskamy odpowiedni kształt, na co dzień potrzebne nam będą nam jedynie: lekka pomada lub żel oraz szczoteczka. Wcale nie musimy spędzać długich minut na “malowaniu” brwi – wystarczy kilka prostych pociągnięć i jesteśmy gotowe. 

Oto 3 kroki do uzyskania brwi w stylu gwiazd: 

1. Stojąc przed lustrem wyprostuj szyję, tak aby twoja twarz pozostała w pionie. Weź w dłoń pędzelek do makijażu. Jego dolny koniec przyłóż do miejsca, w którym kończy się czubek, a zaczyna skrzydełko nosa, i ułóż go pod kątem prostym. Miejsce w którym jego drugi koniec zetknie się z łukiem – jest początkiem brwi. 

2. Teraz przesuń pędzelek tak, aby jego linia przechodziła przez źrenicę. Miejsce, w którym pędzelek zetknie się z brwią – jest najwyższym punktem łuku.

3. Na koniec przesuń pędzelek tak, aby jego linia przechodziła przez zewnętrzny kącik oka. Miejsce, w którym pędzelek zetknie się z brwią – jest jej końcem. 

Jeśli masz jakieś wątpliwości, zawsze wybierz bardziej łagodny kształt.