Jak wyleczyć raka - dieta wegańska

Nauka idzie do przodu w niewyobrażalnym tempie. Chociaż chorób cywilizacyjnych przybywa, pojawia się coraz więcej innowacji pomagających się z nimi mierzyć. Nie wszystko da się wyleczyć, ale lekarze nie ustają w staraniach, by wyjść potrzebom pacjentów naprzeciw – w łagodzeniu przebiegu nieprawidłowości czy niwelowaniu ich skutków ubocznych. I faktycznie wiele procedur medycznych także w przypadku chorób śmiertelnych potrafi zdziałać dużą różnicę jeśli chodzi o samopoczucie chorujących i ich stan. Lekarze rozkładają ręce tylko w jednej sytuacji i wcale nie jest nią sama diagnoza. To ten moment, gdy pacjent przestaje współpracować, bo uznaje, że standardowe naukowe rozwiązania godzą w wyznawane przez niego wartości. Czy nie jest jednak tak, że każdy pacjent ma prawo do podjęcia samodzielnej decyzji dotyczącej tego, jakiej terapii się podda? Czy takie prawo ma także w sytuacji, gdy jest rodzicem?

Katie Britton-Jordan, Brytyjka, która zachorowała na raka piersi zdecydowała się zrezygnować z chemioterapii w zamian sięgając po dietę wegańską obfitująca w surowe warzywa i owoce, mające według niej dużo lepszy wpływ na organizm, niż zalecane przez lekarzy wlewy.

Dieta wegańska jako lek na nowotwór

Trzy lata temu u Britton-Jordan wykryto trzy guzy. Wczesna diagnoza dawała bardzo dobre rokowania: lekarze spodziewali się całkowitego wyleczenia pod warunkiem poddania się zaleconej terapii: mastektomii połączonej z chemio- i radioterapią, które w ich opinii miały całkowicie rozprawić się z nowotworem. Duża skuteczność tej metody sprawia, że prawdopodobnie właśnie tak by się stało gdyby nie to, że kobieta zrezygnowała z leczenia.

W zamian zdecydowała się na samodzielną walkę z nowotworem za pomocą diety. Jak wspominała pierwsze miesiące faktycznie dawały nadzieję na poprawę: chora zauważyła poprawę formy fizycznej, a podjęta przez nią „terapia” dawała szansę na prowadzenie normalnego tryby życia i braku konieczności rezygnowania m.in. z opieki nad córką (takiej szansy w jej mniemaniu nie dawałaby chemioterapia wiążąca się z hospitalizacją i trudnymi do zaakceptowania efektami ubocznymi). Swoje menu uzupełniała suplementami zawierającymi bogate w jod algi, kurkumę czy kapsułki czarnego pieprzu całkowicie eliminując za to mięso, gluten i cukier.

Niepokojące objawy, które mogą wskazywać na nowotwór

Pod koniec maja br. kobieta zmarła. Smutną wiadomość przekazał przez wpis na Facebooku jej mąż podkreślając, że mimo iż decyzja Katie była kontrowersyjna i finalnie śmiertelna w skutkach, prosi o jej uszanowanie i wstrzymanie się od negatywnej oceny tego, że postanowiła decydować o sobie sama.

„Nasza mała dziewczynka dostała najcięższa z możliwych lekcji w tak młodym wieku. Zwyczajnie brakuje mi odpowiedzi, kiedy szlochając pyta: „Dlaczego, musimy się pożegnać?" Przytulamy się , próbuję ją uspokajać, a potem ona zaczyna opowiadać, co w takim momencie zrobiłaby jej mama. Była taka silna, twarda, nieprzejednana w swojej walce i taka też jest nasza mała dziewczynka”

Popieracie decyzję o rezygnacji z klasycznych metod leczenia raka na rzecz własnych przekonań nawet, gdy nie maja one żadnych podstaw naukowych i z góry skazane są na porażkę?

Zobacz także: