1. Zacznij od oczyszczania

Pierwsza zasada pielęgnacji: skóra musi być dokładnie oczyszczona. Nie zakładamy, że nie zrobiłaś tego przed snem (zrobiłaś, prawda?), ale mimo wszystko Twoja cera przez noc również produkuje sebum, oraz zbiera kurz i bakterie. Najskuteczniejszą i jednocześnie najbezpieczniejszą metodą oczyszczania skóry jest zastosowanie dwufazowej metody oczyszczania oliwką hydrofilną i koncentratem ziołowym: HY-ÖL® + PHYTOACTIVE marki Babor. Dlaczego najskuteczniejszą? Podobne rozpuszcza się w podobnym, więc oliwka dokładnie usunie tłuste zanieczyszczenia. Po dokładnym zemulgowaniu z odpowiednio dobranym do typu skóry koncentratem, po prostu przemyj twarz letnią wodą. Najbezpieczniejsza? Dba o Twój naturalny płaszcz ochronny, nie usuwa zanieczyszczeń "na skróty", czyli przy pomocy alkoholu i silnych detergentów.  

2. Przygotuj skórę za pomocą maski NIC

Aby lepiej przygotować skórę na przyjęcie cennych substancji w kolejnych krokach pielęgnacji, nałóż na twarz maskę NIC i zmyj po kilku minutach (od 3 do 8). Maska NIC zadziała jak fitness dla Twojej skóry, a dzięki obecności estru kwasu niktoynowego pobudzi krążenie, co zwiększy zdolność i szybkość wchłaniania składników. Odpowiednik tej stymulującej skórę maski, jest stosowany podczas profesjonalnych zabiegów w certyfikowanych Instytutach BABORa. 

3. Wykonaj delikatny peeling enzymatyczny

Co lepiej usunie pozostałości martwego naskórka, niż delikatny peeling enzymatyczny? Enzyme Cleanser możesz stosować na dwa sposoby: połączyć z wodą i przemasować nim skórę, a następnie zmyć. Drugi, niezwykle przyjemny sposób to ubicie mieszaniny pędzlem do golenia. Tak powstałą piankę nałóż na twarz na 2-3 minuty, a następnie zmyj letnią wodą. 

4. Nałóż maskę z ampułką

Pora na zwieńczenie porannego rytuału: maska w płacie 2w1 z ampułką. Nasączony płat działa jak nawilżający kompres, a dzięki idealnemu dopasowywaniu do kształtu twarzy twarzy zapobiega ulatnianiu się cennych składników. Tuż przed użyciem aktywuje się zintegrowaną ampułkę, by uwolnić dodatkową dawkę intensyfikujących pielęgnację substancji czynnych. 

Pielęgnacja weekendowa: wersja rozszerzona

Dużo? A może masz ochotę na więcej? Weekendowe poranki to idealny czas na dłuższą chwilę dla siebie w zaciszu łazienki. Punkty 1-3 wykonaj jak zwykle, a później:

4. Wklep w skórę odżywczą ampułkę

Kosmetyki w ampułkach, to nie tylko ciekawy gadżet. Dzięki swojej formie, pozwalają na zachowanie właściwości nawet tych bardzo niestabilnych chemicznie składników. Przeznaczone do jednorazowego użycia sprawią, że Twoja skóra dostanie 100% intensywności skoncentrowanych substancji czynnych, przy każdej aplikacji. Ampułki Babor Pollution Protect, zawierają składniki, które chronią skórę przez szkodliwymi czynnikami ze środowiska, jak na przykład zanieczyszczenie powietrza, ale też... niebieskie światło ekranów, z czym mamy teraz dużo do czynienia. Witamina E dodatkowo ujędrnia i uszczelnia naskórek. Wskazówka: aplikując ampułkę, możesz wykonać specjalną gimnastykę – pozwoli ona rozluźnić napięcie mięśni twarzy, przeciwdziałając zmarszczkom mimicznym oraz dodatkowo wygładzić skórę.

 

5. Zastosuj płatki pod oczy

Czas na oczy, które szczególnie teraz potrafią być mocno zmęczone po całym tygodniu pracy przy komputerze (a później jeszcze serial...). Skóra pod oczami potrzebuje przede wszystkim porządnej dawki nawilżenia, a co może dać jej go więcej, niż kwas hialuronowy? Hydrożelowe płatki Babor oprócz kwasu hialuronowego zawierają również heksapeptyd-8, oraz chłodzą - co dodatkowo pomaga zredukować opuchliznę pod oczami. Nałóż płatki na 15 minut i relaksuj się z kubkiem kawy lub herbaty.

6. Nałóż maseczkę: żelową, lub w piance

Oczywiście nie ma pełnego rytuału pielęgnacyjnego bez maseczki. Jeśli lubisz maski w płacie - hydrożelowa maska z kwasem hialuronowym i heksapeptydem-8 (mniej znaczy więcej), podzielona na dwie części, żebyś mogła idealnie dopasować ją do twarzy, nic się nie osuwało i cała skóra była dokładnie pokryta nawilżającym "okładem". Ciekawą propozycją jest też maska w piance: szczególnie dla tych z Was, które zmagają się z bardzo przesuszoną i wrażliwą skórą (dobra po nieudanych eksperymentach kosmetycznych). Zawiera błyskawicznie nawilżający kompleks Deep Moist Extract, pozyskiwany ze skrobi kukurydzianej i buraka, a także wzmacniające i kojące oleje roślinne i witaminę E. Wskazówka: maska doskonale sprawdzi się także do pielęgnacji przesuszonej i nadwyrężonej stosowaniem środków dezynfekujących skóry dłoni. Zobacz tutorial: