Jak wygląda wagina?

Chociaż w terminologii medycznej waginą określa się kobiecą pochwę, to przyjęło się, że wagina to także to, co ją otacza, czyli wargi sromowe, ujście cewki moczowej, łechtaczka i wzgórek łonowy. Wagina u każdej kobiety wygląda inaczej, dlatego warto bliżej przyjrzeć się tej części ciała, która pełni niezwykle ważną rolę w naszym organizmie.

Każda z nas inaczej dba o swoją waginę: jedne przywiązują wielką wagę do tego, jak wygląda ta nasza sfera, dla innych nie ma większego znaczenia i oprócz podstawowych zabiegów higienicznych, jest im obojętna.

Wagina może mieć różne kolory: od różowego, przez fioletowy, do brązowego. Kolor nie powinien nas niepokoić, dopóki, kiedy wargi sromowe nie stają się czerwone i obolałe. To często sygnał, że pojawił się stan zapalny, albo wargi sromowe są podrażnione. Może to być wynikiem noszenia zbyt dopasowanej bielizny, czy długotrwałym jeżdżeniem na rowerze. Na Instagramie The Vulva Gallery znajdziemy cały przekrój kobiecych wagin z każdej szerokości geograficznej.

Każda kobieta powinna zainteresować się swoją waginą i nie traktować jej jak tematu tabu. Nasza wagina zasługuje na uwagę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Vulva Gallery (@the.vulva.gallery) on Feb 14, 2019 at 6:53am PST