Jak wygląda brzuch po ciąży?

Na Instagramie powstał specjalny profil, na którym publikowane są autentyczne zdjęcia kobiet po porodzie, mam z noworodkami i starszymi dziećmi, które nie chcą ukrywać swoich ciał i udawać, że ciąża w ogóle ich nie zmieniła. Mamy na #takebackpostpartum nie godzą się też na ślepe dążenie do ideału i frustrujące próby dorównania celebrytkom, które chwalą się płaskimi brzuchami już kilka tygodni po porodzie. "Nie godzimy się na to, żeby się wstydzić!" - deklarują. Te odważne kobiety akceptują swoje ciała i pokazują zdjęcia swoich brzuchów po porodzie - są wśród nich brzuchy pokryte rozstępami, z pomarszczoną skórą i z wieloma kilogramami nadwagi. Autorki zdjęć chcą uświadamiać, jak naprawdę wygląda ciało kobiety po porodzie, i przekonują, że ich wygląd nie jest powodem do wstydu - wręcz przeciwnie, one są z tego dumne. Jedna z nich tak podpisała swoje niedoskonałe zdjęcie:

Dostaję mnóstwo wiadomości od mam, które pytają mnie, co robię, że wyglądam tak dobrze. Otóż prawda jest inna: nie wyglądam! Mam pomarszczoną skórę i sflaczały brzuch. Moje biodra są trochę szersze. Jednocześnie ciężko pracowałam na to, żeby zachować zdrowy tryb życia i dobrze czuć się w swoim ciele. Być może już nigdy nie będę wyglądać tak jak przed urodzeniem bliźniąt, ale wiecie co? Dobrze mi z tym! Mam nogi, mam ręce, widzę, słyszę i doświadczam życia. Moje ciało wykonało wspaniałą robotę, dlaczego je za to karać? Nauczcie się doceniać to, co macie. pracujcie nad sobą, ale kochajcie i szanujcie same siebie.

 

"I've been wanting to share this for awhile now. Almost everyday, I receive messages from other Mums asking me how I look the way that I do. How I got my 'pre baby body' back. Here's the truth ladies - I DIDN'T. I have the excess skin. I don't have stomach definition the way I used to. My hips are a little wider. I don't want there to be any misconceptions. My body did not just 'bounce back'. Now having said that, I work very hard to maintain a healthy lifestyle and to FEEL good in my skin. I may not ever look the way I did before I had the twins. And you know what? I'm OK with that. _ I have arms. I have legs. I can see, hear and experience life. My body has done amazing things, why on earth would I punish it? _ Learn to appreciate what you have. It doesn't mean you have to stop working for what you want, just show a little self love along the way." @twinmamadiaries #takebackpostpartum

Post udostępniony przez @takebackpostpartum 25 Lip, 2017 o 10:55 PDT