Olej do suchych włosów

Włosy suche mają tendencję w stronę średnioporowatych i wysokoporowatych. Te dwie cechy sprawiają, że włosy są wymagające, jeżeli chodzi o odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie. Istotne jest, aby zachować wilgoć wewnątrz włosów. W tym zadaniu niezastąpiony będzie olej z pestek śliwek, który skutecznie je nawilży i odżywi.

Jeżeli nie masz go pod ręką, idealny będzie także ten z łopianu lub mieszanki innych ziół. Należy pamiętać, aby przygotować cienką, bawełnianą ściereczkę, aby móc w sprawny sposób owinąć włosy. Rozprowadź go na całej linii włosów za pomocą grzebienia lub szczotki. najlepiej pozostawić na około 2 godziny i potem spłukać szamponem.

Olej do włosów farbowanych

Włosy farbowane są narażone na częste obsychanie, a także na produkty stylizujące, utrzymujące kolor. One dodatkowo wysuszają i prowadzą do wyniszczenia końcówek, a także włosów na całej długości. Idealnym rozwiązaniem będzie olej z orzechów laskowych, który dogłębnie odżywia włosy.

Po jego zastosowaniu włosy są gęstsze, mniej puszą się oraz zmniejsza się wypadanie czy łamliwość. Stosowany raz w tygodniu przez miesiąc, daje świetne efekty. To naturalna olejowa maseczka, która wypełnia mikro zniszczenia na powierzchni włosa.

Olej do włosów kręconych

Włosy kręcone są z natury wysokoporowate. Potrzebują odżywienia i nawilżenia, bez zbytniego obciążania oraz wygładzania. Głównym błędem pojawiającym się u posiadaczek włosów kręconych, jest ich rozczesywanie nie tylko przed mycie. W ten sposób niszczymy łuskę włosa i jest podatna na zniszczenia.

Doskonałym pomysłem jest olejowanie włosów za pomocą oleju z pestek malin. Zabezpiecza włosy podczas czesania przed myciem. W ten sposób dodatkowo rozprowadzając go na suche włosy mamy pewność, że podczas mycia łatwiej zmyjemy resztki kosmetyków. Najpierw pierwszą warstwę spłuczmy gorącą wodą, a potem kolejno delikatnym szamponem bez SLS-u.