"Oczy diabła". Film Patryka Vegi o handlu dziećmi już na YouTube

Znany z zamiłowania do kontrowersji reżyser Patryk Vega niespodziewanie zamieścił swój nowy film na platformie YouTube. Dokument o handlu dziećmi w Europie i na świecie trwa godzinę i dwadzieścia siedem minut, podczas których nie sposób nie odczuć mdłości. "Oczy diabła" mają nagłośnić proceder, który większości z nas nie mieści się w głowach. Reżyser rozmawia między innymi z handlarzem dziećmi, a także z matką, która planuje sprzedać noworodka. Według ustaleń Vegi, małe dzieci trafiają do kręgów pedofilskich, a także "na narządy". Już sam zwiastun produkcji zawiera bardzo drastyczne wypowiedzi i zdecydowanie nie jest przeznaczony dla widzów o słabych nerwach. 

Zobacz też: "Niewidzialne rany" bolą i sprawiają naszym dzieciom ogromne cierpienie. Czy ten spot otworzy rodzicom w końcu oczy?

"Opowiem Pani, w jaki sposób w dzisiejszej Europie legalnie sprzedać dziecko do burdelu albo na narządy"

Patryk Vega na początku zwraca się bezpośrednio do przewodniczącej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen, a tuż przed zamieszczeniem swojego dokumentu w sieci, reżyser opublikował też podziękowania dla całej Komisji, w szczególności  dla Oliviera Onidi, zastępcy dyrektora generalnego ds. bezpieczeństwa DG HOME (Dyrekcja Generalna – Migracja i Sprawy Wewnętrzne), za pomoc i zaangażowanie w akcję przeciwdziałania handlu dziećmi:

Gorące podziękowania dla Komisji Europejskiej za oficjalne zaangażowanie się w naszą akcję przeciwdziałania handlu dziećmi.⁣⁣
Specjalne podziękowania dla Pana Oliviera Onidi, zastępcy dyrektora generalnego ds. bezpieczeństwa DG HOME (Dyrekcja Generalna – Migracja i Sprawy Wewnętrzne) za reakcję na dokument „Oczy diabła” Patryka Vegi.⁣⁣
Mamy pełne przekonanie, że tylko wspólne działanie na rzecz ochrony bezpieczeństwa dzieci przyniesie efekty. Handel ludźmi, w szczególności dziećmi, dotyczy wszystkich krajów w Europie, dlatego w kooperacji z Komisją Europejską, oraz międzynarodowymi instytucjami i organami ścigania będziemy walczyć, by uderzyć w ten proceder. - czytamy na Instagramie Vegi.

Twórca "Oczu diabła" powiedział również, że podczas kręcenia materiału udało mu się uratować dziecko.