Urządzenie małego metrażu, przeciwnie niż by się wydawało, jest trudniejsze i wymaga dużej kreatywności. W tym przypadku musimy nie raz iść na kompromis… z czegoś musimy zrezygnować na korzyść bardziej praktycznego wyboru. Co oczywiście wcale nie oznacza, że nie można urządzić małego mieszkania stylowo i ze smakiem.

Jak zaaranżować małą przestrzeń?

Szybko i efektywnie możemy zaaranżować ją tak, aby było wygodnie i praktycznie! Przede wszystkim postawmy na stonowaną paletę barw, która powiększy optycznie przestrzeń. Mocne kolory możemy wykorzystać w dodatkach jak np. kolorowa lampa, fotel, poduchy i koce, wazony itp.

Równie ważnym będzie umiejętny dobór oświetlenia, gdyż właściwie pokierowane światło oszuka mały metraż. Do takiej przestrzeni nie polecam wybierania topornych, ciężkich mebli. Odnajdą się tutaj natomiast meble na wysokich nogach jak np. mała sofa na nóżkach, które dodadzą jej lekkości oraz elegancji.

Jakie meble do małego mieszkania?

Stolik sugerowałabym prosty, geometryczny, również na cienkich nogach, pod który możemy wsunąć pufy lub poduchy do siedzenia, potrzebne w sytuacji odwiedzin gości .

Stół jadalny z kolei zawsze zajmuje wiele miejsca, zatem w takiej sytuacji możemy go zastąpić na dwa sposoby: przedłużony kuchenny blat, który posłuży do przygotowania posiłku jak również, po dostawieniu hokerów, jako wygodne miejsce do biesiadowania. Natomiast proste konstrukcją, duże biurko służące na co dzień do pracy, po dostawieniu czterech rozkładanych krzeseł zamieni się w pełnowymiarowy stół.

Oszczędzając przestrzeń warto postawić na szafki wiszące na ścianach, które pomieszczą książki oraz dodatki nie zabierając powierzchni użytkowej… teraz dostępne w bardzo ciekawych odsłonach jak te ze zdjęcia, od skandynawskiego producenta Nordic Tales.

Trik z lustrem w aranżacji wnętrz

Dodatkowo możemy zastosować trik z dużym lustrem który ma wiele zalet, stawiając je w rogu pokoju doświetlimy i znów powiększymy optycznie pomieszczenie.

Zobacz także:

Tych kilka szybkich zabiegów pozwoli nam mądrze i gustownie zaplanować nasze niewielkie, ale jakże funkcjonalne i przytulne mieszkanie., podsumowuje stylistka wnętrz Malabelle, Anna Rusiniak-Malinowska.

DYNIA WE WNĘTRZACH - ZOBACZ NASZE POMYSŁY!