Dobrze urządzony balkon mniejszy lub większy będzie z pewnością Waszym ulubionym miejscem w czasie lata. Warto więc zadbać o tę przestrzeń. Zapytałyśmy naszą ekspertkę, Annę Rusiniak-Malinowską o najlepsze sposoby na urządzenie balkonu.

Bez znaczenia czy dysponujesz dużym tarasem czy małym balkonem w prosty sposób zaaranżujesz przytulny kąt, idealny do odpoczynku po ciężkim dniu przy ulubionej książce czy rozmowach z bliskimi przy kieliszku wina i świecach. Zwyczajną przestrzeń możemy bardzo szybko zmienić w pełne magii, klimatu i zieleni ulubione miejsce… niczym nasz mały tajemniczy ogród., mówi stylistka wnętrz.

Jakie rośliny będą dobre na balkon?

Do uzyskania takiego efektu niezbędna będzie zieleń w dużej ilości, zatem potrzebne są wszelkiego rodzaju doniczki - wiszące, stojące, kwietniki zawieszane na barierce. W mniejszych, zawieszanych na ścianach budynku lub barierkach,  możemy posadzić świeże zioła, które nie dość, że udekorują balkon - dodadzą smaku naszym potrawom i będą kojąco pachnieć. Jeśli chcemy uniknąć spojrzeń sąsiadów z naprzeciwka możemy posadzić na barierce rośliny pnące w donicach stojących na ziemi., podpowiada Anna Rusiniak-Malinowska z Malabelle.

Od czego zacząć urządzanie balkonu?

Rozpoczynając projekt warto przemyśleć stylistykę, którą chcemy się kierować. Od tego będzie zależało czy wybierzemy dodatki w stylu boho, a może w prostym skandynawskim lub paryskim i eleganckim stylu. Kolejnym bardzo istotnym punktem będzie zadbanie o oświetlenie… girlandy (teraz już dostępne we wszystkich kolorystykach lub w postaci czystych żarówek na kablu) nadadzą pożądany nastrój, świece oraz lampiony będą ozdobą tego miejsca. Dużo roślinności, odpowiednia kolorystyka nadana wszelkimi tekstyliami w postaci miękkich poduch i pledów, blask świec i magiczny kąt mamy gotowy., puentuje stylistka.

Mamy nadzieję, że ruszycie z sezonem balkonowym już w długi weekend!

 

Urządzanie balkonu może być bardzo relaksującym czasem.