Jak udekorować stół na święta? Czym zaskoczyć gości? Tutaj ważne są szczegóły. Ciekawie złożona serwetka (kwiat lotosu i róża to hit!), piękny obrus z roślinnym lub kwiatowym motywem, zastawa z pięknej porcelany, odpowiednie kwiaty na stole.

Jak udekorować stół na Wielkanoc?

Wielkanoc to jednocześnie święto budzącej się do życia wiosny, którą symbolizują soczyste zielenie i słoneczne żółcienie. Najłatwiej wprowadzisz je do dekoracji stołu na Wielkanoc z pomocą kwiatów. O tej porze roku nie brakuje żonkili czy tulipanów. Najpiękniej wyglądają w dużych bukietach. Na stole wielkanocnym nie powinno także zabraknąć bazi oraz pieprzycy siewnej, potocznie nazywanej rzeżuchą, którą można posadzić w pięknej donicy. Do dekoracji wykorzystuje się też wiosenne kwiaty doniczkowe: krokusy, szafirki, hiacynty, narcyzy czy fiołki.

Tradycyjne pisanki wielkanocne

Dekoracje stołu na Wielkanoc nieodmiennie łączą się z takimi symbolami, jak pisanki, zajączki oraz kurczaki. Najlepiej nie takie ze sklepu, ale zrobione samodzielnie. Odrobina kleju, kawałek włóczki lub sznurka wystarczą, by stworzyć oryginalne pisanki.

Jeśli macie ochotę zaszaleć w tym roku, polecamy nasze inspiracje z Pinteresta. Koniecznie przejrzyjcie galerię, zanim zabierzecie się za dekoracje na Wielkanoc 2016!

BIAŁA KUCHNIA NA WIOSNĘ 2016

DLACZEGO MALUJEMY PISANKI NA WIELKANOC?