Trening a rozgrzewka

Pamiętaj, że przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej obowiązkowa jest rozgrzewka. Nie tylko zapobiega kontuzjom, ale również przygotuje twoje ciało na wysiłek fizyczny. Ćwicz jak najczęściej, jednak zawsze stawiaj zdrowie na pierwszym miejscu.

Ćwiczenia cardio zmniejszają biust?

Jeśli chcemy dowiedzieć się, czy poprzez specyfikę wykonywanego przez nas treningu nasze piersi ulegną zmniejszeniu musimy przeanalizować ich skład. Otóż pierś jest mieszanką tkanki gruczołowej, tłuszczu i przewodów mlecznych. Ich częścią są węzły chłonne, nerwy i naczynia krwionośne. Kształt piersi jest uzależniony od jakości grubej tkanki łącznej oraz więzadeł, które wspomagają utrzymywanie biustu na odpowiednim poziomie. Ponadto piersi to także bardzo dużo tkanki tłuszczowej. Nasuwa się oczywisty wniosek – jeśli bardzo dużo trenujesz w celu z zrzucenia dodatkowych kilogramów, odczujesz spadki wagi na całym ciele. Niestety, nie istnieje coś takiego jak chudnięcie miejscowe i w momencie utraty wagi tkanka tłuszczowa z naszych piersi również jest przez nas tracona. To właśnie wpływa na zmniejszenie się biustu. Nie oznacza to, że nie powinnyśmy ćwiczyć. Wręcz przeciwnie – aktywność fizyczna ma na nasz cały organizm drogocenny wpływ. Jeśli natomiast w stopniu znacznym doskwiera ci zmniejszanie się rozmiaru biustonosza wprowadź w swoich jednostkach treningowych regularne ćwiczenia na biust. W momencie zwiększenia pracy tymi partiami mięśniowymi nie uzyskasz spektakularnego powiększenia się biustu, natomiast z pewnością piersi staną się bardziej jędrne, kształtne, a ty tym samym zahamujesz naturalny proces ich tzw. „opadania”.

Ćwiczenia na jędrny biust

Piersi są nie tylko symbolem kobiecego ciała, ale ozdobą, zwłaszcza jeśli umiejętnie o nie dbasz. A w tym wspomogą cię ćwiczenia ujędrniające biust. Proste ćwiczenia na poprawę stanu naszego biustu proponuje trenerka fitnessu Agata Dąbrowska.

Rolowanie i rozciąganie jest istotne? Po wykonaniu jednostki treningowej koniecznie poświęć przynajmniej 10 minut na rozciąganie ćwiczonych partii mięśniowych. Dodatkowo, jeśli posiadasz roller koniecznie go użyj na uprzednio mobilizowane do pracy mięśnie. Taki wałek rozluźni je, poprawi ich elastyczność i kurczliwość.