Wypadanie włosów może zdarzyć się każdemu

Mnogość reklam w telewizji, skierowanych do mężczyzn, może sugerować że łysienie dotyczy głównie panów, ale problem wypadania włosów może pojawić się również u kobiet. Wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn – od genetycznych, przez braki w diecie, choroby, nieodpowiednią pielęgnację, czy stres. Przerzedzanie się włosów zarówno u panów, jak i pań, nie jest tylko defektem estetycznym - może prowadzić do problemów natury psychologicznej, jak na przykład obniżenia poczucia własnej wartości, czy pojawiania się kompleksów, a nawet wycofywania się z życia towarzyskiego. Czy stres może osłabiać włosy? Na czym polega terapia peptydowa DR.CYJ Hair Filler?

Stres: wróg gęstych włosów

Częstą przyczyną wypadania włosów u mężczyzn jest nadmiar testosteronu. To tak zwane łysienie androgenowe, które może przytrafić się również…kobietom. Zaburzenia gospodarki hormonalnej, na przykład przy chorobach tarczycy, lub przyjmowaniu leków antykoncepcyjnych, wpływają na zwiększenie się stężenia androgenów również u kobiet. To jednak nie jedyne hormony, które osłabiają włosy. 

Stres, jest to normalna reakcja fizjologiczna, reakcja adaptacyjna do zmieniających się warunków otoczenia. Niemniej jednak, jeśli stres trwa zbyt długo, staje się chroniczny, staje się też już dla nas szkodliwy. 

Kortyzol, hormon wydzielany w ogromnych ilościach w trakcie stresu, jest odpowiedzialny za stany zapalne mieszka włosowego, jego degenerację, a w efekcie - wypadanie włosów. - wyjaśnia dr Barbara Parda-Głomska z Kliniki Medycyny Estetycznej Dr Parda

Ponadto, słynne "hormony stresu", czyli kortyzol, jak i adrenalina, powodują zwężenie naczyń krwionośnych dostarczających mieszkom włosowym niezbędnych substancji odżywczych. Dr Barbara Parda-Głomska tłumaczy, że łysienie może mieć zarówno charakter gwałtowny, kiedy na skutek silnego stresu, czy traumy, wypadnie nam duża ilość włosów w krótkim czasie, jak również długofalowy - kiedy lęk i napięcie nie opuszcza nas przez wiele miesięcy. 

To nie wszystko – powiedzenie "Osiwieć ze stresu" nie wzięło się znikąd, bo ta reakcja organizmu ma swoje wytłumaczenie naukowe. Komórki, które w cebulce włosa są odpowiedzialne za produkcję pigmentu, pod wpływem hormonów stresu, zwyczajnie przestają działać. Siwienie może mieć również podłoże genetyczne i zdarzyć się nawet u bardzo młodych osób. 

Zabieg na wypadanie włosów?

Całe szczęście dziś nie musimy już polegać wyłącznie na przeszczepie włosów. Jak mówi dr Barbara Parda-Głomska, to terapia peptydowa jest teraz niekwestionowaną królową wśród zabiegów hamujących wypadnie włosów. Terapia peptydowa DR.CYJ Hair Filler dostarcza cebulkom włosa oraz skórze głowy wszystkich niezbędnych do wzrostu substancji aktywnych, a tym samym nie tylko wpływa na zahamowanie wypadania włosów, ale również stymuluje wzrost tych nowych. DR.CYJ Hair Filler to połączenie kompleksu 7 peptydów z kwasem hialuronowym, które aplikowane są bezpośrednio w skórę głowy. Dlaczego jest tak skuteczny? To zasługa nie tylko składu, ale również zastosowania opatentowanej technologii "Sustained Release Technology", która uwalnia cenne substancje jeszcze przez dwa tygodnie od wykonania zabiegu. Terapia peptydowa odżywa, nawilża i poprawia ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu włosy są gęstsze, mocniejsze i mniej podatne na działanie czynników zewnętrznych. 

Wypadanie włosów: pielęgnacja domowa

Same zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej to nie wszystko. Aby jak najdłużej utrzymać ich efekty, musimy skrupulatnie podejść do codziennej, domowej pielęgnacji włosów. Pobudzenie wzrostu włosów jest szalenie trudne, dlatego konieczne jest używanie specjalistycznych preparatów, które przede wszystkim dbają o dobrą kondycję skóry głowy, ale też wzmacniają i chronią łodygę włosa od zewnątrz. Linia kosmetyków Pelo Baum to idealny zestaw do codziennej pielęgnacji włosów z tendencją do wypadania. Specjalistyczne kosmetyki  świetnie uzupełniają kurację i wpływają na przedłużenie efektów zabiegów w gabinecie. Szampon, odżywka i serum, zawierają peptydy zamknięte w nanokapsułkach, dzięki czemu mogą głęboko penetrować skórę głowy, pobudzając do pracy mieszki włosowe. Ponadto, kosmetyki z serii Pelo Baum, aktywnie działają na DNA włosów, wzmacnia ich strukturę i zapobiega łamliwości. 

Co jeszcze możemy zrobić?

Jeśli przyczyną nadmiernego wypadania włosów jest stres, warto zadbać o zdrowie psychiczne. Ważna jest higiena snu, prawidłowe odżywianie, a także regularnie wykonywane ćwiczenia relaksacyjne, jak na przykład medytacja, ćwiczenia oddechowe, czy joga. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z niepokojem i lękiem, powinniśmy udać się po radę do psychologa - nie warto bagatelizować problemu, który może przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych.