OBEJRZYJ

SPRZYMIERZENI

O tym filmie głośno było już przed premierą ze względu na domniemany romans dwójki głównych bohaterów - Marion Cottilard i Brada Pitta. Ten ostatni przypłacił skandal rozwodem, a francuska aktorka wystosowała oświadczenie, w którym zapewniała, że ojcem jej nienarodzonego dziecka na pewno nie jest Pitt. Jak wiadomo, wszelkiego rodzaju skandaliki i afery dobrze wpływają na PR produkcji, dlatego twórcy Sprzymierzonych spodziewają się tłumów w weekend premiery. Historia na ekranie też jest epicka - francuska bojowniczka ruchu oporu spotyka na swojej drodze przystojnego agenta brytyjskiego wywiadu w czasie II wojny światowej. Między tym dwojgiem rodzi się uczucie, którego nie jest w stanie zniszczyć nawet sytuacja polityczna.

ZAĆMA

Po latach zatwardziała i zła do szpiku kości funkcjonariuszka UB przechodzi duchową przemianę. To psychologiczny portret dość skomplikowanej postaci, doktor filozofii ze skłonnością do wyrachowanej przemocy i dyskusja o tym czy Bóg istnieje. Krytycy zarzucają filmowi miałkość, jednak sądzimy, że warto przekonać się osobiście i jednak wybrać w weekend do kina.

OSACZONA

Kochamy Naomi Watts. W każdym filmie, nawet w horrorze. Watts w Osaczonej gra psycholog dziecięcą, która sama zmaga się z traumą po tragicznym samochodowym wypadku. W jego wyniku główna bohaterka traci męża, a jej syn zostaje sparaliżowany. Pewnego dnia do jej gabinetu przychodzi mały chłopiec o dziwnych zachowaniach, które pani psycholog postanawia dokładnie przestudiować. W tym celu zabiera małego pacjenta do domu. Jeśli lubicie filmy o duchach i potworach ukrytych w zakamarkach domu, seans Osaczonej - obowiązkowy!

HUMAN DOC. 7 MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW DOKUMENTALNYCH

Obrazy prezentowane na Festiwalu HumanDOC to prawdziwe perełki filmów dokumentalnych, krótko- i długometrażowych, pokazujących globalne współzależności, problemy i wyzwania. Festiwal to świat w zbliżeniu: życie za mniej niż jednego dolara dziennie, walka z wykluczeniem społecznym, skutki zmian klimatycznych, pomoc międzynarodowa, konflikty. Warto pójść do kina w weekend 25-27. listopada, dla świadomego widza. 

Gdzie i kiedy? Kinoteka, 25-27 listopada 2016

WYBIERZ SIĘ

FREDRASZKI

Fredro w dialogu z postaciami własnych sztuk. Flirty i romanse, skrząca dowcipem zabawa z teatralną tradycją, a zarazem niespotykanie szczera refleksja starzejącego się autora nad człowiekiem i światem. W ten weekend w Teatrze Narodowym w Warszawie. 

Gdzie i kiedy? Teatr Narodowy, 26. listopada 16:00.

POROZMAWIAJMY PO NIEMIECKU

Monodram świetnie zapowiadającej się młodej aktorki Zofii Wichłacz (Miasto 44', Powidoki) w Teatrze Polonia w Warszawie. Spektakl oparty został na pamiętniku piętnastoletniej Polki, Hanny Zach, której dojrzewanie i młodość przypadły na czas wojny. Na kilkudziesięciu stronach grubego zeszytu dziewczyna opisuje ponad dwa lata swojego życia. Jest to osobista relacja nastolatki. Pamiętnik Hanny został niedawno odnaleziony w antykwariacie, jest unikalnym świadectwem, zaskakującym i bulwersującym dokumentem z tamtego czasu.

Gdzie i kiedy? Teatr Polonia, 26. listopada, 27. listopada 17:00

POSŁUCHAJ

HEY BŁYSK W STODOLE

Jeden z najlepszych polskich zespołów HEY zagra w piątek 25. listopada w klubie Stodoła w stolicy. Kasia Nosowska promuje najnowszy krążek grupy Błysk, który został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez recenzentów jak i publiczność. Jeśli lubicie niezwykłe poetyckie teksty Nosowskiej i jej wibrujący głos - polecamy ten koncert!