OBEJRZYJ

KRÓLOWA PUSTYNI

Gertrude Bell - podróżniczka, pisarka, archeolożka, kartografka i dyplomatka kształtuje politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie u schyłku XIX wieku. W roli głównej Nicole Kidman, reżyseria

Werner Herzog. O silnej kobiecie, która mocno zaznaczyła się na kartach historii.

OPOWIADANIE BRAZYLIJSKIE

W Teatrze Narodowym koniecznie zobaczcie sztukę Jarosława Iwaszkiewicza, „Opowiadanie brazylijskie” . Brazylia, 1949 r. Inteligencka rodzina polskich emigrantów wciąż zmienia miejsca pobytu wraz z kolejnymi kontraktami ojca-inżyniera. Żyją w ciągłym zawieszeniu, rozważając plany powrotu do kraju i tęskniąc za stałym domem. Piękne, egzotyczne otoczenie, wibrujący gorącem klimat wyzwalają podskórne pragnienia i emocje.  Polecamy!

10. kwietnia godzina 16:00

WYBIERZ SIĘ

SWAP W ALTERNATYWNA CAFE

Czyli wymień ciuch na miłym, towarzyskim spotkaniu.  Na czym to polega? Jest wspólna kupka na którą kładziemy wszystkie przyniesione rzeczy, w momencie trafienia w to miejsce tracą one właściciela. Jako bezpańskie może przygarnąć je każdy, jak mówią organizatorzy. W zamian ze sterty można zabrać tyle rzeczy ile nam się spodoba. Warto przewietrzyć szafę na wiosnę.

9. kwietnia w godzinach 14.00-16.00

POSŁUCHAJ

SOYKA & KUYATEH

Stanisław Soyka – wokalista jazzowy, skrzypek, pianista, kompozytor. Wciąż inny, wciąż nowy, zaskakujący a jednocześnie rozpoznawalny od pierwszych nut. Jest zwierzęciem muzycznym z charyzmą performera i już jutro możecie posłuchać jego nowych utworów w Forcie Sokolnickiego w Warszawie.  Zagra razem z Bubą Kuyatehem, kompozytorem z Gambii  i wirtuozem instrumentu zwanego korą. Polecamy wsłuchać się w egzotyczne melodie już 9. kwietnia, w sobotę o 19.15.