Pączki dobre dla naszej figury nie są, każdy to wie. Ale przecież takie święto raz w roku zobowiązuje i  jeden pączek jeszcze prawdopodobnie nikomu nie zaszkodził. Pączek tradycyjny ma około 280 kalorii, to aż 15% całodziennego zapotrzebowania na energię dorosłej kobiety. Pochłonięcie kilku takich kalorycznych bomb grozi więc niestrawnością oraz przybraniem na wadze.

Co trzeba zrobić aby spalić kalorie przyswojone z pączkiem?
Wystarczy przez 15 min pobiegać. Wydaje się to łatwe, ale dla osób nie biegających na co dzień nie jest to tak proste jak... zjedzenie pączka. Ok 300 kalorii spalimy też w trakcie 30 minut ćwiczenia aerobiku, 45 min ćwiczeń na siłowni czy 45 min pływania. Możemy sobie też owe spalanie bardziej uprzyjemnić – wystarczy przez godzinę uprawiać seks lub przez 40 minut tańczyć. Z pożytkiem dla naszego domu z pewnością przyjdzie spalanie w postaci sprzątania np. godzinne mycie okien.

Jak widać wszystkie te czynności wymagają o wiele więcej czasu i zaangażowania niż słodka chwila zapomnienia. Zastanów się więc czy warto sięgnąć w ten dzień po drugiego, trzeciego, a nawet czwartego pączka. Wszystkim którzy przesadzą z ilością z góry polecamy herbatkę imbirową na niestrawność.