Skutecznym sposobem radzenia sobie z tym problemem jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Konkretny zabieg pomoże nam wybrać lekarz, przeprowadzając szczegółowy wywiad. Na rynku dostępne są m.in. zabiegi:

- laserową eliminację przy pomocy laserów Fraxel Dual, Harmony-Dye, Harmony XL-iPixel,
- peelingi lekarskie,
- zabieg Cosmelan,
- zastosowanie kosmeceutyków pHformula.

Wszystkie z nich ofertuje SkinClinic.

 

W SkinClinic usuniesz każde przebarwienie

Przebarwienia mają różną postać i rozległość. Wynika to z rozmaitych źródeł, jakie wpływają na ich pojawienie się. Większość ludzi boryka się z plamami skórnymi na skutek walki z trądzikiem lub postępującego procesu starzenia. Dodatkowo zmiany te uwarunkowane są nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne bez żadnej ochrony, zaniedbanie pielęgnacji skóry, a także choroby. Bez względu na kolor, rozległość i miejsce przebarwienia, nasza Klinika podejmie się ich eliminacji. Zgłoś się do SkinClinic i pozbądź się nieestetycznych zmian skórnych.

Jak przebiega usuwanie przebarwienia?

Celem zabiegu usuwania przebarwień jest eliminacja zmiany na danym fragmencie skóry. W zależności od wybranej metody, odbywa się to w różny sposóbj. Jeśli Twoje przebarwienia nie są bardzo rozległe i intensywne, wystarczające będą peelingi lekarskie. Złuszczą one naskórek, a wraz z nim plamy skórne. Oczywiście jeden peeling nie wystarczy, zaleca się serię takich peelingów. Jeśli chodzi o lasery – te działają zupełnie inaczej. Wiązka światła laserowego nakierowana na przebarwienie, rozjaśnia je tak, że z czasem staje się ono całkowicie niewidoczne. Zabiegi usuwania przebarwień w SkinClinic są wielofunkcyjne, ponieważ eliminacji plam towarzyszy odmłodzenie skóry, nadanie jej promienności i odżywienie.

1. Dermapen – mezoterapia do zadań specjalnych

Mezoterapia Dermapen czy też inaczej zwana mikromezoterapia to zabieg z użyciem opatentowanej technologi Dermapen. Urządzenie Dermapen pozwala wykonywać zabiegi odmładzające i lecznicze na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach, dłoniach czu także na skórze głowy. Proces mikronakuwania w sposób naturalny pobudza procesy regeneracyjne w skórze, stymulując jej odnowę poprzez frakcjonowanie mikroigłowe.

Mikromezoterapia Dermapen opiera się na wykonywaniu serii kilku tysięcy mikronakłuć za pomocą specjalnej głowicy. Powstałe mikronakłucia pobudzają skórę do naturalnej regeneracji i fizjologicznej produkcji kolagenu i elastyny. Dodatkowo w powstałe podczas zabiegu mikrokanaliki wprowadzamy preparaty o nawilżające, odżywcze i napinające, które docierają do głębszych warstw skóry.

Główną zaletą technologii Dermapen w odniesieniu do zwykłej mezoterapii jest większa efektywność na skutek większej ilości nakłuć oraz jej większe bezpieczeństwo niż stosowane dotąd metody w mezoterapii. Jeśli chcesz powstrzymać starzenie się skóry, usunąć zmarszczki, wyrównać koloryt i poprawić stan cery to Dermapen to ten zabieg którego szukasz.

2.Zabieg na przebarwienia Cosmelan

Mechanizm działania Cosmelanu polega na wykorzystywaniu substancji hamujących enzym, który bierze udział w procesie tworzenia barwnika – melaniny. Preparat posiada w składzie substancje rozjaśniające o natychmiastowym działaniu: kwas kojowy, palmitynian retinolu, kwas fitowy, arbutynę, kwas askrobowy.

Pierwszym etapem kuracji jest zabieg Cosemlan 1, który może być wykonany tylko pod okiem doświadczonego specjalisty. Kuracja dostosowywana jest indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Po zabiegu należy przez minimum 3 tygodnie stosować w warunkach domowych krem Cosmelan 2. Dla uzyskania długotrwałych efektów warto używać Cosmelan 2 przez okres kilku miesięcy (3-9), zwiększając stopniowo częstotliwość aplikacji kosmetyku.

Efekty zabiegu Cosmelan

Stan skóry po zabiegu Cosmelan ulega poprawie po upływie tygodnia. W przypadku ciemnej skóry, plamy znikają po 8-10 dniach. Posiadacze jasnej karnacji mogą zauważyć redukcje plam po upływie 8-21 dni. Pełne efekty zabiegu można zaobserwować po miesiącu. Peeling Cosemlan w SkinClinic w Warszawie to atrakcyjna cena i zadowalające efekty:

  • rozjaśnienie i redukcja przebarwień,
  • redukcja zmarszczek, odmłodzenie skóry,
  • regulacja sebum i zwężenie porów,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • pozbycie się plam i zmian pigmentowych.

3.Laser Fraxel Dual

Fraxel Dual to innowacyjny laser, który nasza Klinika wykorzystuje w celu usunięcia blizn. SkinClinic wykorzystuje zarówno laser erbowy (do głębokich zabiegów) i tulowy (do powierzchniowych zabiegów). Działanie obu  z nich polega na frakcjowaniu skóry, czyli objęciu tysięcy fragmentów danego obszaru skóry o mikroskopijnej wielkości. Wiązki lasera dostają się do wnętrza i eliminują martwe komórki, w efekcie czego blizna zostaje zminimalizowana lub całkowicie usunięta. Dla skuteczności efektu zaleca się wykonanie kilku zabiegów w serii, jednak wszelkie szczegóły laserowego usunięcia blizny uzgadnia się na podstawie rozmowy pacjenta z lekarzem specjalistą.