Jak przyspieszyć poród po terminie?

Chociaż żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku, to wśród kobiet cały czas cieszą się dużą popularnością domowe metody na przyspieszenie porodu.

Zmęczone mamy, które po terminie porodu z niecierpliwością oczekują narodzin dziecka sięgają do "złotych rad" naszych babek i prababek. Często wolą to niż wywoływanie porodu oksytocyną. 

Warto pamiętać o tym, że mało która mama rodzi w wyznaczonym terminie, chyba że ma planowaną cesarkę. Większość ciąż, zwłaszcza pierwszych, jest przenoszona dlatego nie ma powodu do niepokoju, kiedy minął termin porodu - to normalne.

Chociaż jest wiele naturalnych sposobów na przyspieszenie porodu, to jeden z nich może być niebezpieczny.

Ta metoda na przyspieszenie porodu jest niebezpieczna

Spośród wielu metod na wywołanie porodu jedna z nich budzi wśród lekarzy niepokój. Chodzi o picie olejku rycynowego na przyspieszenie porodu.

Kiedyś olejek rycynowy był stosowany przez nasze babcie i prababcie, które rodziły dzieci w domu i nie znano innych bezpieczniejszych metod. Dzisiaj kobiety w ciąży są pod stałą opieką lekarzy ginekologów i nie muszą uciekać się do takich metod, które zdaniem lekarzy nie są bezpieczne.

Olejek rycynowy ma bowiem działanie silnie przeczyszczające, co powoduje silne skurcze jelit, a to z kolei przyspiesza akcję porodową. Wypicie olejku rycynowego powoduje silne biegunki i wymioty - a to z pewnością nie ułatwi porodu, wręcz przeciwnie. Przyszła mama naraża się na odwodnienie i osłabienie. Warto o tym pamiętać, zanim zdecydujemy się na ten sposób przyspieszania porodu. Z pewnością nie polecają go lekarze i położne.

Są jednak naturalne metody, z którymi niejedna kobieta spotkała się odwiedzając po raz kolejny gabinet ginekologiczny licząc, że może tym razem już się uda. Jakie to metody? Zebrałyśmy je w naszej galerii. Stosowałyście je?