Jak pozbyć się drugiego podbródka? - HIFU

Czyli wysokoenergetyczna, skoncentrowana fala ultradźwiękowa. Powoduje ona kontrolowane mikrouszkodzenia tkanki, które uruchamiają naturalne procesy naprawcze i zmuszają skórę do produkcji nowego kolagenu. Efekt? Zdecydowane naciągnięcie, wzmocnienie i ujędrnienie skóry, które pozwala pozbyć się drugiego podbródka. Technologia HIFU jest nieinwazyjna, więc podczas zabiegu nie dochodzi do naruszenia ciągłości naskórka i tym samym możemy wrócić do codziennych aktywności bez okresu rekonwalescencji.

Jak pozbyć się drugiego podbródka? - endermologia

Masaż próżniowy jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów. Zwłaszcza, że umożliwia jednoczesne zmniejszenie tkanki tłuszczowej i  ujędrnienie skóry. Podczas endermologii specjalna głowica zasysa fałd skóry rozbijając komórki tłuszczowe w dwóch obracających się rolkach, a następnie są one usuwane z organizmu w procesach metabolicznych.

Jak pozbyć się drugiego podbródka? - lipoliza ultradźwiękowa

To kolejny zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków. Działa na takiej samej zasadzie co klasyczna lipoliza iniekcyjna: tym razem komórki tłuszczowe są jednak rozbijane za pomocą fal ultradźwiękowych, a następnie wydalane z organizmu. Efekty pojawiają się nieco później niż w przypadku lipolizy iniekcyjnej, ale zabieg jest dzięki temu mniej inwazyjny.

Jak pozbyć się drugiego podbródka? - Kybella

To zabieg iniekcyjny, którego zadaniem jest uwydatnienie i podkreślenie linii żuchwy oraz likwidacja drugiego podbródka. Substancją aktywną zawartą w tym preparacie jest kwas deoksycholowy, który powoduje rozpad komórek tłuszczowych w okolicach brody i szyi. Zniszczone komórki nie mogą już więcej akumulować tłuszczu, więc najczęściej wystarcza jednorazowa sesja kilku zabiegów.

Jak pozbyć się drugiego podbródka? - karboksyterapia

To zabieg, który polega na podaniu dwutlenku węgla do tkanki tłuszczowej. Iniekcja wywołuje kontrolowany stan zapalny i powoduje rozpad komórek tłuszczowych, które następnie są wydalane z organizmu w procesach metabolicznych. Karboksyterapia jest stosowana jako zabieg wyszczuplający na różne partie ciała, w tym również w celu likwidacji drugiego podbródka. Usuwanie tkanki tłuszczowej może potrwać do kilku tygodni. Dla uzyskania optymalnych efektów niezbędne jest wykonanie kilku sesji zabiegu.

Jak pozbyć się drugiego podbródka? - radiofrekwencja

Jest często określana mianem niechirurgicznego liftingu. Radiofrekwencja pozwala skutecznie wyszczuplić i wymodelować twarz oraz pozbyć się drugiego podbródka. Jak to działa? Podczas zabiegu głowica urządzenia emituje falę elektromagnetyczną, która oddziałuje na skórę właściwą, rozgrzewając ją. Pod wpływem wysokiej temperatury dochodzi do skrócenia włókien kolagenowych i jednoczesnej stymulacji fibroblastów, które produkują nowy kolagen. Dzięki temu znacząco poprawia się napięcie i elastyczność skóry. Pozbywamy się nie tylko „drugiej brody”, ale również zmarszczek i bruzd.