Jak obciąć męskie włosy w domu? Wielu mężczyzn w obecnej sytuacji ma nie lada problem - salony fryzjerskie są zamknięte, a ich zaniedbana fryzura o wiele bardziej rzuca się w oczy, niż u kobiet. W przypadku fryzur męskich z dłuższą, stylizowaną górą - nie polecam strzyżenia w domu, gdyż jest ono zbyt skomplikowane. Do jego wykonania potrzebne są profesjonalne, ostre nożyczki i doświadczenie, aby cięcie wykonać równo oraz się nie skaleczyć. Zdecydowanie radzę poczekać jeszcze chwilę i gdy to już będzie możliwe - umówić strzyżenie u zaufanego fryzjera czy barbera. Partner będzie lepiej wyglądał w za długich włosach niż krzywo obciętych.

Jak obciąć włosy męskie maszynką?

Jeśli mężczyzna ma krótkie włosy, to strzyżenie można wykonać, używając maszynki. To tzw. fryzura na żołnierza (ang. military haircut). Zacznij od największej możliwej długości, czyli przeważnie 12 mm. W kierunku przeciwnym do wzrostu włosa ostrzyż całą głowę. Pamiętaj, aby maszynka cały czas dobrze przylegała do głowy. 

Następnie skróć boki, aby nadać fryzurze ładniejszy kształt. W tym celu wybierz krótszą końcówkę, czyli 9 mm. Teraz kieruj maszynkę od dołu ku górze do wysokości ok. 3 cm powyżej czubka ucha po bokach i z tyłu do wysokości mniej więcej kości potylicznej, która jest łatwo wyczuwalna. Ogromnie ważny jest ruch, jaki wykonujesz maszynką. Musi być on przede wszystkim płynny, a urządzenie powinno przylegać dobrze do głowy. 

Na koniec zadbaj o kontur wokół uszu i na szyi. W tym celu zdejmij nasadkę, a samą maszynkę obróć w ręku o 180 stopni. Tutaj musisz szczególnie uważać, aby nie skaleczyć partnera. Odegnij delikatnie ucho i brzegiem maszynki postaraj się wyrównać włosy. Na szyi wykonaj równą linię, na samym dole włosów i po bokach, aby tył miał kształt kwadratu o obłych końcach.

Jak obciąć włosy w domu mężczyźnie?

Długości nasadek możesz dostosować do preferencji swojego partnera. Bardziej wyrazistą fryzurę otrzymasz strzygąc górę na 12 mm, a dół na 6 mm. Możesz też wykonać zupełnie krótkie cięcie, czyli góra na 6 mm, a dół na 3 mm. Pamiętaj tylko, aby trzymać się zasady dłuższa góra i krótsze boki.

Powodzenia!

Ekspert Gala.pl:

Piotr Sierpiński to stylista fryzur, podchodzący do swojej pracy z ogromną pasją i zaangażowaniem. Posiada 13 lat doświadczenia w zawodzie, a jego specjalizacja to zagęszczanie i przedłużanie włosów. Jest właścicielem luksusowego atelier Piotr Sierpiński, Hair w Poznaniu, uznanego przez magazyn Gala za Najlepsze Miejsce Beauty 2019.