Jak mieć szczęście w miłości?

Co naprawdę liczy się w miłości? Czy to, jak zacznie się związek, i kto zrobi pierwszy krok, ma jakieś znaczenie? Nowe badania przeprowadzone przez serwis randkowy The League pokazują, że tak - i to niebagatelne! Po zebraniu danych od 100 szczęśliwych par, które poznały się online i spotykały się co najmniej od roku, okazało się, że jeden na 3 związki zostały zapoczątkowane przez kontakt ze strony kobiety. Relacje, w których to kobiety wykazywały inicjatywę i jako pierwsze wysyłały wiadomości i propozycję spotkania, miały większe szanse na szczęśliwą przyszłość.

Jakie kobiety mają szczęście w miłości?

Ale ta reguła nie dotyczy jedynie randkowania online - także w realnej rzeczywistości to kobiety częściej inicjują rozmowę z mężczyznami, którzy wzbudzają ich zainteresowanie. Madeleine Mason, ekspertka od psychologii randkowania, powiedziała serwisowi Independent, że mężczyźni decydują się na pierwszy krok dopiero wtedy, gdy otrzymują jakiś sygnał ze strony kobiety: uśmiech albo zachęcające spojrzenie. Kobiety - niekoniecznie.

Takie zachowania obserwuje się we wszystkich społeczeństwach, tak jakby to było zapisane w naszym DNA. Nie ma więc powodu, aby podobnie nie wyglądało to w przypadku randek online.

Wniosek jest prosty: kobiety, które mają odwagę zrobić pierwszy krok w relacjach damsko-męskich, częściej są szczęśliwe w związkach i znajdują miłość. Mason potwierdza:

To ma sens. Jeśli jesteś pewna siebie i wiesz, czego chcesz, masz większe szanse na zdobycie tego. Ponadto osoba pewna i stabilna jest postrzegana jako dobry partner na małżonka.