Co jeść, żeby organizm był bardziej wydolny

Choć raz na jakiś czas, ale z dużą regularnością kolejna dieta opanowuje umysły kobiet (bo to właśnie one najchętniej po nie sięgają), dietetycy są zgodni co do jednego: dieta, o jakiejkolwiek byśmy nie mówili, sprawdzi się tylko wtedy, jeśli pozwala wysycić organizm składnikami odżywczymi i dać mu to, czego on potrzebuje. Tylko z takiej pozycji możemy oczekiwać, że ciało w jakikolwiek sposób się nam podporządkuje. A nasze oczekiwania są naprawdę wyśrubowane: od jedzenia oczekujemy tego, żeby działało upiększająco i powodowało, że wyglądamy na młode i wypoczęte, żeby sprawiało, że nasze ciała są jędrne i szczupłe. Do tego najlepiej, jeśli sprawi, żeby nie chciało nam się spać, a umysł działał na podwójnych obrotach.

Ta jedna rzecz sprawi, że odchudzanie będzie skuteczne

Co jeść, żeby pobudzić swoją kreatywność

Tymczasem nasze ciało, choć to skomplikowany układ, działa na prostej zasadzie reakcji łańcuchowych: jest w stanie zwiększyć swoje moce przerobowe tylko na podstawie tego, co sami mu dostarczymy. Trudno oczekiwać oszałamiającej i rozciągniętej w czasie jasności myślenia jeśli sięgamy po Snickersa, na tej samej zasadzie co w przypadku odchudzania. Zanim coś odejmiemy i zakręcimy kurek, najpierw trzeba coś do tego systemu dołożyć – mowa o produktach, które podniosą odporność i przygotują ciało do „walki” czyli o orzechach, płatkach owsianych i warzywach - na start.

A co z jasnością myślenia, skupieniem i wzmożoną aktywnością szarych komórek, które pożądane są każdego dnia i to najlepiej przez cały czas jego trwania? To także możemy wyregulować jedzeniem i co najlepsze – jest to dużo prostsze, niż można się spodziewać. Zwłaszcza, jeśli magiczne składniki odpowiedzialne za owo pobudzenie połączymy na talerzu, by wzajemnie dublowały swoje działanie. Co z czym połączyć, żeby podnieść aktywność mózgu? Przepis na sałatkę stymulującą pracę mózgu jest prostszy niż myślicie! Co więcej, jest  ona tak smaczna, że będziecie chcieli włączyć ją do swojego menu na stałe!