Pierwsza kwadra – kiedy księżyca „przybywa” mamy wyjątkowo dużo energii, a nasz organizm nastawiony jest na regeneracje. To dobry czas na wszelkie zabiegi kosmetyczne, których rezultaty będą teraz bardziej widoczne. W pierwszej kwadrze możemy też czuć się bardziej rozdrażnieni oraz wciąż głodni. Organizm gromadzi zapasy i dobrze przyswaja wtedy pożywienie.

Pełnia – w czasie pełni wiele osób skarży się na problem ze zasypianiem. Bezsenność w czasie pełni zdarza się bardzo często. W czasie tym nasz organizm zatrzymuje też więcej wody, możemy więc czuć się ociężale i mieć rano opuchniętą twarz. Jesteśmy w tym czasie także bardziej drażliwi i miewamy bóle głowy. Rany w czasie pełni goją się gorzej niż zwykle dlatego lepiej unikać wtedy zabiegów chirurgicznych.

Trzecia kwadra – kiedy księżyca „ubywa” my także tracimy trochę energii. Przyspiesza za to nasza przemiana materii i dlatego jest to świetna pora na rozpoczęcie diety. Warto odwiedzić wtedy stomatologa, bo plomby lepiej się trzymają.

Nów – kiedy księżyc znika odczuwamy często osłabienie. Organizm oczyszcza się i pozbywa toksyn, jest to więc dobry czas na głodówkę. W czasie nowiu rany szybko się goją nie pozostawiając blizn – to idealna pora na zabiegi czy operacje. Nów to dobra pora na walkę z nałogami, mamy wtedy silniejszą wolę walki.