Jola Rutowicz, a właściwie Jolanta Rutowicz urodziła się 10 sierpnia 1984 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o niej w 2007 roku. Wzięła wówczas udział w programie "Big Brother 4.1", który otworzył jej drzwi do celebryckiego świata. Przez pięć kolejnych lat była obecna w show-biznesie. Później zaczęła znikać. Co robi i jak wygląda dzisiaj?

Jola Rutowicz w "Big Brothera" i w związku z Jarosławem Jakimowiczem. Tak wyglądała u szczytu popularności

Mocny, wyrazisty makijaż, ekstremalnie czarne włosy, superdługie tipsy i obcisłe ubrania z lateksu - taki był look Joli Rutowicz. Podczas oficjalnych wyjść często towarzyszył jej pluszowy, różowy jednorożec, a czasem także medialny chłopak (dziś gwiazdor TVP) Jarosław Jakimowicz. 

Jola Rutowicz i Jarosław Jakimowicz w 2008 roku / fot. AKPA

Do show-biznesu wdarła się w 2007 roku - zwyciężyła w finale programu "Big Brother 4.1", a następnie zajęła drugie miejsce (tuż za swoim ówczesnym chłopakiem Jarkiem Jakimowiczem) w piątej edycji tego samego programu. Niedługo później na antenie TV4 pojawił się reality show "J&J, czyli Jola i Jarek", pokazujący wspólne życie pary celebrytów, a niedługo później sama Jola wzięła udział w programie "Gwiazdy tańczą na lodzie". Po tym złotym okresie popularności fanka lateksu i mocnego make-upu zaczęła wycofywać się w cień.

W 2012 roku Jola Rutowicz wydała książkę "Inna", w której ujawniła, że w telewizji odegrała wyłącznie wykreowaną postać. Zdradziła też, że taki wizerunek wymyśliła podczas pobytu w Londynie. Jakimowicz po latach zaś przyznał, że ich romans był "telewizyjną ustawką".

Jola Rutowicz teraz. Jak wygląda, gdzie mieszka i czym się zajmuje w 2022 roku?

W tamtym momencie Jola Rutowicz zaczęła odchodzić od kojarzonego z nią looku. Przefarbowała włosy na bardziej naturalny kolor, a lateks schowała głęboko w szafie, zastępując go raczej zwyczajnymi ubraniami.

Dziś Jola Rutowicz ma 38 lat i na stałe mieszka w USA. Niedawno pojawiła się w programie "Dzień Dobry TVN", by opowiedzieć, co obecnie dzieje się w jej życiu. Ujawniła m.in. że jest zakochana i niedługo bierze ślub.  

Jestem szczęśliwie zakochana, mam u swojego boku wspaniałego mężczyznę. Wszystko w końcu jest na właściwym miejscu. Już planujemy wesele - powiedziała na antenie TVN.

Jola Rutowicz poza tym jednym występem niechętnie pojawia się w polskich mediach. Na Instagramie ma konto @jollie_rutowicz_, jest ono jednak prywatne i niewiele można się z niego dowiedzieć.

Więcej zdjęć Joli Rutowicz znajdziecie w galerii pod artykułem.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: