Jakie brwi są modne?

Kształt brwi to zdecydowanie najszybciej zmieniający się urodowy trend na przestrzeni lat. W ciągu 20 lat zdążyliśmy przejść od wyskubywanych, cienkich kresek w latach 90, do krzaczastych łuków a'la Cara Delevigne. Modyfikacje kształtu brwi zalewają Internet i mamy tu na myśli zarówno wymuskane jak od linijki "Instagram brows", czy szalone, na szczęście szybko przemijające trendy jak "Halo brows". Od kilku lat obserwujemy też silny trend pozostawiania brwi naturze, a także eksperymentowania z samym ich makijażem - w tym sezonie brwi obsypane brokatem robią furorę! 

Jaki kształt brwi będzie pasował do mojej twarzy?

Najważniejsze w doborze kształtu brwi jest uznanie faktu, iż natura rzadko się myli. Spróbuj więc zaakceptować fakt, w jakim kierunku rosną Twoje włoski, jak wysoko jest u Ciebie zaznaczony łuk brwi i jak współgrają z kształtem oka. Całkowita zmiana kształtu brwi nie tylko nie jest możliwa, ale też sprawi, że naturalne proporcje twarzy zostaną zaburzone. Cały sekret tkwi w podkreślaniu twoich predyspozycji. Warto uwydatniać i delikatnie ujarzmiać włoski, zamiast walczyć z ich kształtem. Nie ulegaj ślepo trendom – jeśli masz drobną twarz, nie próbuj na siłę zapuszczać grubych brwi, które będą wtedy wyglądać karykaturalnie. Jeśli Twoja buzia jest okrągła – brwi jak kreseczki jeszcze bardziej to podkreślą. Jeśli Twoje włoski rosną w dziwnych kierunkach, wyczesz je do góry i usuń tylko te, które nadmiernie odstają, zostawiając bazę wyznaczającą kształt twoich brwi. Pamiętaj, żeby dopasować kolor brwi do karnacji, dobrze dobrany odcień włosków otworzy oko i odmłodzi optycznie buzię. Jeśli jesteś jasną blondynką, idź w chłodne, stonowane brązy, jeśli Twoje brwi są bardzo grube – nie przesadzaj z przyciemnianiem ich, bo osiągniesz teatralny efekt.

Kształt brwi a owal twarzy

Kształt brwi dopasowujemy do owalu twarzy, dzięki czemu możemy ją optycznie wyszczuplić, wydłużyć, skrócić, czy "podnieść" kąciki oczu. Najpierw musimy jednak wyznaczyć trzy najważniejsze punkty położenia brwi nad okiem. Według ogólnej zasady stylizacji brwi, jej początek powinien startować na linii prowadzącej od płatka nosa, przez wewnętrzny kącik oka. Koniec łuku wypada na linii prowadzonej od płatka nosa, przez zewnętrzny kącik oka. Finalnie, miejsce w którym brew powinna unosić się do góry, wyznaczamy przez poprowadzenie prostej linii od nosa przez tęczówkę oka. 

Brwi dla twarzy owalnej

Owalna twarz jest bardzo proporcjonalna, więc w jej przypadku istnieje największa dowolność w stylizacji brwi. Warto zachować ich kształt brwi, z łagodnym łukiem. Możesz pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wyczesać włoski na mydło, tworząc "supermodel look".

Brwi dla twarzy okrągłej

Twoim celem jest wyostrzenie konturu i wysmuklenie buzi, więc postaw na brwi z mocno zaakcentowanym łukiem. Unikaj cienkich brwi, zwłaszcza, jeśli twoja buzia jest pulchna - jeszcze bardziej to uwydatnią.

Brwi dla twarzy kwadratowej

Odwrotnie jak w przypadku twarzy okrągłej, w przypadku kształtu kwadratowego zmiękczamy owal. Brwi powinny być delikatne, o bardzo łagodnie zaznaczonym łuku. 

Brwi dla twarzy pociągłej

Twarz pociągła wymaga optycznego jej skrócenia, dlatego warto postawić na prosty kształt brwi, bez wyraźnie zaznaczonego łuku. Przy takim owalu twarzy, dobrze sprawdzą się brwi gęste.

 

Sposoby stylizacji brwi

Wraz z modą na wydatne brwi, na rynku pojawiło się mnóstwo zabiegów jak i produktów przeznaczonych wyłącznie do tej części twarzy. Jeśli nie masz problemu z ujarzmieniem włosków, sięgnij po kosmetyki kolorowe, które ułatwią Ci ich stylizację na co dzień. Zamiast kredki wybierz po specjalną pomadę do brwi z pędzelkiem – sprawi, makijaż będzie bardzo naturalny, a dorysowane włoski niezauważalne. Jeśli nie malujesz brwi, przetestuj bezbarwny żel do ich stylizacji - to kosmetyk prosto z kufra wizażysty, który utrzyma włoski w ryzach i dodatkowo je nabłyszczy. Jeśli jednak stan Twoje brwi frustruje Cię, wybierz się do stylistki brwi - do wyboru masz całą gamę zabiegów, które nie tylko koloryzują włoski, ale też pozwalają na zmianę kierunku ich wzrostu, czy utrwalają ich kształt na parę tygodni. Przeczytaj więcej o koloryzującej hennie na brwi, lub o popularnej metodzie ich laminacji