Jak dobrać biustonosz? 

Polki wyglądają coraz lepiej i doskonale nadążają za światowymi trendami. Staramy się ubierać nie tylko elegancko, ale również modnie. Niestety, zwracamy wciąż za mało uwagi na bieliznę, którą nosimy pod spodem. Zdarza się, że celebrytki pojawiają się „na salonach” w pięknych kreacjach, ale z bardzo źle dopasowanym biustonoszem. Czasem jest to kwestia nieuwagi, ale bywa, niestety, że celowa ekspozycja. Światowe sławy, takie jak Tara Reid, Britney Spears, Janet Jackson, Lindsay Lohan, Fergie z Black Eyed Peas, Katy Perry, mają na koncie co najmniej jedną wpadkę z niewłaściwie dobranym biustonoszem. Jak widać, taka sytuacja może spotkać nawet najlepszych – tych, za którymi stoi sztab stylistów.

Wiele kobiet uważa, że skoro stanika nie widać, nie ma znaczenia, jak on wygląda i w jakim jest kolorze, stanie zużycia oraz w ogóle czy jest dobrze dobrany. Czy aby na pewno? Prawidłowo dobrany biustonosz podkreśli walory sylwetki i ubrania, źle − zniekształci i oszpeci.

Izabela Sakutova, autorka książki "Brafitting. Lifting piersi bez skalpela" podpowie, jakich błędów unikać wybierając biustonosz.